HEMEN TIKLA ARA
0 212 233 09 99
ÜCRETSİZ WHATSAPP
BİLGİ HATTI

Mesleki İtalyanca kursu

SDM Dil Okulu Seviye Tespit Sınavları İngilizce Almanca İspanyolca Fransızca Çince İtalyanca Rusça Yunanca Portekizce Farsça Arapça Türkçe

 

Sıcak ve yumuşak iklimi, arkeolojik ve sanatsal birikimi ve tabii lezzetli Akdeniz yemekleri, İtalya’nın dünyanın en çok ziyaret edilen ülkelerden biri olmasını sağlayan birkaç neden… Biraz daha detay vermek gerekirse ilk örneğimiz, Aşk Çeşmesi olarak bilinen, Roma’nın La Dolce Vita dediği bölgesinde ki Trevi Çeşmesi olabilir. Her ne kadar bu makale, İtalya’nın turistik yerlerini konu almasa da, mesleki İtalyanca kursu denildiğinde ilk aklımıza gelen iş alanlarından biri de turizm olacaktır. Kim İtalyancayı sular seller gibi konuşup, turist rehberi olmak istemez ki?

 

Roma’daki en romantik yerleri gezmek için belki şahane bir İtalyancaya ihtiyacınız yok ama eğer profesyonel bir iş dalı ile ilgileniyorsanız bu dili mutlaka iyi konuşmalı ve tabii anlamalısınız. İşte bunun yolu da mesleki İtalyanca kursu eğitiminden geçiyor.

 

Meslek dili olarak İtalyanca

Şüphesiz İtalyancanın bu derece popüler bir dil olmasında ülkenin zengin tarihinin katkısı büyük… Örneğin UNESCO’nun Dünya Tarih Mirasında bulunan elli yerin İtalya’da olması bile İtalyanca öğrenmek için yeterli bir neden! Turizmi kapsayan pek çok iş dalında İngilizce kadar İtalyancanın da aktif olduğunu unutmamak gerekiyor. Bununla birlikte Roman dilleri olarak anılan İspanyolca, Fransızca ve İtalyanca estetik dillerdir ki İtalyanca kullanım alanı her geçen gün artan ve yaygınlaşan bir dil olarak öne çıkmaktadır. Tabii tarihi zenginlik dedik ama iki önemli profesyonel iş alanını da hemen ekleyelim; moda ve tasarım sektörleri…  Her iki sektörde de dünyaya öncülük eden İtalya’da bu iş dallarında çalışmak da harika bir hayal, değil mi? İşte bu da karşımıza yine mesleki İtalyanca kursu eğitimini çıkartıyor.

 

Mesleki İtalyanca kursu, birebir eğitim şekli ile temel ve genel eğitimi de kapsar. Mesleğiniz her ne olursa olsun her şeyden önce İtalyancanın genel gramer yapısını öğrenmeniz gerekir ki bu da, temel ve ardından genel eğitimi almanız anlamına gelir. Aslında İtalyanca seviye tespit sınavları size en doğru sonucu verecektir.  Seviye tespit sınavına göre bir yandan mesleki İtalyanca kursu derslerinize başlayabilir diğer yandan gramer ve kelime bilginizi artırabilirsiniz.

 

Mesleki diliniz, temel ve genel dil bilginiz ilerledikçe şekillenmeye başlayacaktır. Mesleğinize ait özel kelimeler, ifadeler, kalıplar, cümleler ve günlük dile ait kullanımlar mesleki İtalyanca kursu boyunca en temel eğitiminizi oluşturacaktır. Ana dili İtalyanca olan eğitmenler, dilin mesleki öğelerini en iyi şekilde öğrenmenizi ve kullanmanızı sağlayacaktır. Böylece sanat tarihi, moda tasarımı ya da işletmeciliği, otelcilik, bankacılık, turizm, güzel sanatlar, iç mimari, pazarlama ya da iletişim, görsel tasarım uzmanı ya da İtalyan mutfağının inceliklerine sahip bir aşçı olarak İtalya ve dünyaya doğru yelken açabilirsiniz.

 

 

Scroll to Top