HEMEN TIKLA ARA
0 212 233 09 99
ÜCRETSİZ WHATSAPP
BİLGİ HATTI

Hukuk İngilizcesi

SDM Dil Okulu Seviye Tespit Sınavları İngilizce Almanca İspanyolca Fransızca Çince İtalyanca Rusça Yunanca Portekizce Farsça Arapça Türkçe

Günümüzde dünyanın iletişim dili olan İngilizce, hemen her meslekte karşımıza çıkıyor. Tıpkı avukatlık ve hukuk alanındaki diğer mesleklerde olduğu gibi… Aslında, ilköğretim çağından bu yana hayatımızda olan İngilizce, lise ve üniversite eğitimlerimizde de her zaman çalışmak zorunda olduğumuz bir ders kategorisidir. Çoğu zaman düşük notlarla geçtiğimiz ya da olması gerektiği kadar dahi öğrenemediğimiz İngilizce, meslek hayatımızın da odak noktasıdır. Hangi mesleği tercih edersek edelim, iyi bir İngilizce bilgisi bizi her zaman birkaç adım öne taşıyacaktır. Özellikle de avukatlık mesleğinin en temel gereklerinden biri olan hukuk İngilizcesi… Bu özel ve zor mesleği seçmek dahi başlı başına bir başarıyken, onu İngilizce ile taçlandırmak sadece Türkiye’de değil dünya çapında da size kariyer ve iş fırsatları yaratacaktır. Öyleyse hukuk İngilizcesi için ilk adımı atmanın zamanı geldi. Şimdi bu önemli konuda neler yapabileceğinize birlikte göz atalım…

Hukuk İngilizcesi, temel konu ve teknikler

Her meslekte olduğu gibi avukatlık ve hukukun diğer alanlarında da özel bir iş lisanı vardır. Bu iş lisanı, temel kavramalara ve doğal olarak birçok teknik kullanımlara sahiptir. İşte bu nedenle mesleki İngilizce önemlidir. Kariyerinizdeki yükselişi sağlayacak olan da mesleki dildir. Hukuk, avukatlık alanında oldukça detaylı olarak bilinmesi gereken kanunlar bütünüdür. Hukuk bilgisinin, iş ya da özel hayat içerisinde büyük bir yerinin olması, bu alanda çalışan avukatların da iş alanını genişletmektedir. Özellikle de uluslararası hukuk göz önünde bulundurulduğunda… Bu nedenle genel İngilizcenin yanı sıra mutlaka hukuk İngilizcesi ihtiyacı doğacaktır.

 

Hukuk İngilizcesi ile neler öğreneceksiniz?

Her şeyden önce eğitim programınızın birebir ve ana dili İngilizce olan eğitmenlerle gerçekleşeceğini unutmayın. Bununla birlikte hukuk İngilizcesi dil eğitimi programında aşağıdaki başlıklar üzerinde durulacaktır:

Avukat Özgeçmişi (Lawyer Resumes),

Rekabet Yasası (Competition Law),

Resmi Yazışmalar (Formal Letters),

Hukuk Kelime Haznesinin Geliştirilmesi (Law Vocabulary),

Kültürlerarası İletişim (Communication Between Cultures),

İkna ve Uzlaşma (Convincing and Compromising),

Hukuki Yazışmaları ve Dökümanları Hazırlamak (Preparing Legal Letters and Documents),

Temel Hukuk Terminolojisi ve İş İngilizcesi (Basic Law Terminology and Business English),

Örnek Kontratlar Hazırlama (Preparing Sample Sontracts),

İleri Düzey Dinleme Becerileri (Advanced Listening Abilities),

Açılış ve Kapanış Konuşmaları Yapma (Making Opening and Closing Statements),

Uygun Soru Sorma Teknikleri (Appropriate Questioning Techniques),

Fikir Hakları (Intellectual Property)

Birebir ya da grup olarak düzenlenen hukuk İngilizcesi sınıflarında alacağınız eğitim, AB Hukuk Sistemi, uluslararası antlaşmalar ya da uluslararası hukuki metinlerini çok daha kolay ve hızlı anlamanıza yardımcı olacaktır. Konularında uzman eğitmenler tarafından verilen hukuk İngilizcesi dersleri, profesyonel olarak avukatlık mesleğini sürdürenlerin yanı sıra bu mesleğe seçmeye hazırlanan öğrenciler ya da şu anda eğitimin alan avukat adayları için de son derece önemlidir.

Mesleğe, hukuk İngilizcesi bilgisi ile adım atmak, ulusal ve uluslararası düzeyde büyük bir avantajdır. Bu da, vakit kaybetmeden hukuk İngilizcesi eğitiminize başlamanız gerektiği anlamına geliyor.

Hukuk İngilizcesi hakkında eğitim danışmanlarımızla istediğiniz her an iletişime geçebilirsiniz.

Hukuk İngilizcesi Programları Hakkında Bilgi Almak İçin Aşağıdaki Formu Doldurabilirsiniz.

Error: Contact form not found.

Scroll to Top