HEMEN TIKLA ARA
0 212 233 09 99
ÜCRETSİZ WHATSAPP
BİLGİ HATTI

Mesleki İngilizce kursu

SDM Dil Okulu Seviye Tespit Sınavları İngilizce Almanca İspanyolca Fransızca Çince İtalyanca Rusça Yunanca Portekizce Farsça Arapça Türkçe

 

Mesleki İngilizce kursu, profesyonel alanda çalışanların uzmanlık alanlarına göre hazırlanmış özel eğitimlerdir. Hangi meslekten olursanız olun ki, çağımız artık tüm meslek dallarında İngilizce başta olmak üzere yabancı dili zorunlu kılmaktadır, mutlaka bir dili iyi bir şekilde kullanıyor olmanız gerekmektedir. Profesyonel alanın yanı sıra akademik eğitim için de aslında aynı durum söz konusudur. Akademik eğitiminizi ister yurt içinde ister yurt dışında yapın İngilizce başta olmak üzere yabancı dil bilmek zorundasınız. Kariyerinizi geliştirmek, birkaç adım öne çıkarak daha iyi iş olanaklarına sahip olmak için mesleki İngilizce kursu olmazsa olmaz durumundadır.

 

 

İş hayatının dilini öğrenin

 

Genel olarak hemen her alandaki iş kollarının kendine ait bir terminolojisi vardır. Bu dili öğrenmek ve etkin bir şekilde konuşmak iş hayatının en önemli gereklerinden birini oluşturmaktadır. Bu da mesleki İngilizce kursu ile genel İngilizce arasındaki farkı açıkça ortaya koymaktadır. Mesleki İngilizce kursu, tercih ettiğiniz meslek dalına ve uzmanlık alanına yöneliktir. Kurs boyunca mesleğinizi icra ederken kullanacağınız İngilizce kelimeler ve cümle yapıları hakkında detaylı bilgiler alır ve pratikler yaparsınız. Mesleki İngilizce kursu, tamamen iş alanınıza odaklansa da İngilizce becerilerinizin eksik yönlerini tamamlama şansı da bulursunuz. İş ya da akademik yoğunluğunuz çoğu zaman derslere aktif bir şekilde katılımınızı engelleyebilir. Fakat mesleki İngilizce kursunda eğitimlerinizi iş ve akademik yoğunluğunuza göre ayarlayabilir ve kendi ders programınızı oluşturabilirsiniz. Bununla birlikte birebir eğitim yönteminin uygulandığı mesleki İngilizce kursu kısa sürede sektör dilini öğrenmenizi sağlayacaktır.

 

 

Mesleğinizle ilgili global gelişmelerden haberdar olun

Mesleki İngilizce kursu eğitimi yalnızca uzmanlık alanınızda kullanılan dili öğrenmenizi sağlamayacak aynı zamanda genel kültürünüzün gelişmesine de katkıda bulunacaktır. İngilizceniz ilerledikçe, mesleğinizle ilgili global gelişmeleri takip edebilir, İnternet ya da süreli yayınları okuyarak bir yandan İngilizce pratiğinizi artırırken diğer yandan dünyada olup bitenler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Dolayısıyla mesleki İngilizce diline hakim olmanız sizin için son derece önemli bir avantajdır. Global veri kaynaklarının neredeyse tümü İngilizce ve diğer yabancı dillerde yayınlanmaktadır. Bu da mesleki terminolojiye hakim olmanız gerektiğinin göstergesidir. Aslında mesleki İngilizce kursu, pek çok açıdan gelişiminize katkı sunacaktır; İngilizce günlük konuşma pratiğiniz artacak, bunun yanı sıra mesleğinizde ihtiyacınız olan dili en iyi şekilde öğreneceksiniz. Bunların her ikisi de iş yaşantınız boyunca en önemli gereksinimlerdir.

 

Hangi mesleği seçersek seçelim, İngilizce bilmek mesleki kariyerimiz için büyük ve değerli bir avantajdır. Mesleki İngilizce kursu hem iş İngilizcesi hem de genel kültür açısından gelişiminize yoğun katkı sağlayacaktır.

 

 

 

Scroll to Top