HEMEN TIKLA ARA
0 212 233 09 99
ÜCRETSİZ WHATSAPP
BİLGİ HATTI

Türkçe kursu

SDM Dil Okulu Seviye Tespit Sınavları İngilizce Almanca İspanyolca Fransızca Çince İtalyanca Rusça Yunanca Portekizce Farsça Arapça Türkçe

Dil bilgisi bakımından sondan eklemeli “agglutinant” arasında yer alan Türkçe, dünya genelinde konuşulan dil sıralamasında beşincidir. Diğer Altay dilleri gibi eklemeli, sözcüklerin eklerle yapıldığı ve çekildiği, sondan eklemeli bir dildir.

Altay dil ailesinin bir kolunu oluşturan Türkçe, Ural-Altay dillerinin en önde gelenlerindendir. Geçmiş zamanlardan günümüzde dek temel yapısı bozulmamıştır. Söz dağarcığı ise, yüzyıllar boyunca pek çok kültürle iç içe geçerek, çeşitli dillerden aldığı yabancı sözcüklerle zenginleşmiştir. Türkçe dilinde bütün biçim değişiklikleri hiç değişmeden kalan kök üzerine kurulur. Yapım-çekim ekleri ile durum-kişi ekleri belli kurallar dahilinde bu temel kuralı takip eder. Yüzlerce yapım eki ile tek bir kökten onlarca yeni sözcük yapılabilir.

Türkçe bugün, dünya üzerinde konuşulan ortalama dört bin dil arasında yerini almış, iki yüz milyondan fazla insanın bildiği kullanılan ve yaşayan bir dildir. On dokuzuncu yüzyılın sonlarından itibaren Türk lehçelerine dayanan, Türkiye Türkçesi, Azerbaycan Türkçesi ve Kazak Türkçesi gibi çağdaş Türk yazı dilleri ve edebiyatı oluşmuştur. Sekizinci yüzyıldan bu yana farklı yazı dilleri kullanılmakla birlikte en fazla Göktürk, Uygur, Arap ve Latin alfabeleri üzerinde durulmuştur. Cumhuriyet’in ilanından sonra ise Türkçe’nin ses düzenine uygun olarak hazırlanan Latin harfleri ve alfabesi kabul edilmiştir.

 

Türkçe kursu

Türkiye’de yaşayan ya da Türkçe lehçesinin konuşulduğu bölgelerde iş ve meslek kariyerini sürdürmek isteyen yabancılar için Türkçe kursu, alanında uzman öğretmenler tarafından birebir eğitim koşulları kapsamında verilmektedir. Dört temel dil becerisi üzerinde yoğunlaşan Türkçe kursu, “Anlama” (Dinleme-Okuma), “Konuşma” (Karşılıklı Konuşma-Sözlü Anlatım), “Yazma” (Yazılı Anlatım) ve Türkçe dil bilgisi çerçevesinde sürdürülmektedir. SDM Dil Okulu’nun çok dilli öğretmenleri ile yabancı öğrencilerimizin Türkçe dilini öğrenmesi çok daha hızlı ve kapsamlı ilerlemektedir. Türkçe kursu öncesinde eğitim danışmanlarımızla bir araya gelerek  ilgi ve öğrenme becerileriniz hakkında konuşabilir, böylece eğitiminizi hedef ve amaçlarınıza yönelik olarak  planlayabilirsiniz. Daha önceki dil bilginiz, ikinci dil eğitimine başlıyor olmanız ya da hedef ve amaçlarınız, dili öğrenme sürecinizde en önemli kıstaslar olacaktır.

Ayrıca çeşitli Türkçe sınavlara hazırlanmak için özel eğitim programlarımızdan yararlanabilirsiniz. Bu programlar için özel sınav eğitmenleri derslere katılmakta ve seviyenize göre derslere başlayarak hızla ilerlemenizi sağlamaktadır. Eğitimlerimiz, teknolojik olarak tam donanımlı ve konforlu sınıflarda gerçekleştirilmektedir. Türkçe kursu eğitim programları için SDM Dil Okulu Eğitim Danışmanları ile iletişime geçebilir, iş, meslek ya da kariyerinize yönelik dil eğitiminiz hakkında tüm detayları birebir konuşabilirsiniz.

Türkçe seviyenizi ücretsiz ölçmek İçin  Tıklayınız.

Türkçe Kursu Eğitim Takvimi

İngilizce kursu takviminizi, eğitim danışmanlarımızla birlikte iş ya da okul programınıza göre belirleyebilirsiniz.

Detaylar için 0212 233 09 99 Pbx

Scroll to Top