HEMEN TIKLA ARA
0 212 233 09 99
ÜCRETSİZ WHATSAPP
BİLGİ HATTI

TOEFL Sınav Merkezleri

SDM Dil Okulu Seviye Tespit Sınavları İngilizce Almanca İspanyolca Fransızca Çince İtalyanca Rusça Yunanca Portekizce Farsça Arapça Türkçe

TOEFL (Test Of English As a Foreign Language), Amerika’nın New Jersey eyaletinde bulunan Educational Testing Service (ETS) tarafından dünyanın pek çok merkezinde düzenlenen bilgisayar tabanlı bir sınav sistemidir. Sınav, ana dili İngilizce olmayanların İngilizce bilgisini ölçmek amacıyla düzenlenmektedir.

TOEFL sınavına, İngilizce eğitim veren üniversiteler, kolejler veya enstitütülerde okumak ya da İngilizce dil bilgisini uluslararası geçerliliği olan bir belge ile kanıtlamak isteyen herkes katılabilir.

TOEFL, dünya üzerinde İngilizce dilinde eğitim veren yaklaşık 4300 kolej ve üniversitede lisans, yüksek lisans ve doktora programlarında eğitim almak isteyen öğrenciler için kabul kriteridir. Ayrıca pek çok kurum, organizasyon ve şirket iş başvurusunda TOEFL sınavında alınan puanı,  İngilizce yeterlilik belgesi olarak kabul etmektedir.

TOEFL Testinin Formatı

TOEFL testi dört bölümden oluşur ve 3,5 saat ile 4 saat arası bir sürede tamamlanır. Bu süre içerisinde kısa bir ara verilir. Bilgisayarlı TOEFL’da öğrencinin yanında bir rehber ve gözetmen öğretmen bulunur.

TOEFL Testi dört bölümden oluşur:

Listening: Amerikan İngilizcesini anlama yeteneğiniz ölçülür.

Structure: Öğrencinin standart yazılı İngilizce bilgisi ölçülür.

Reading: Öğrencinin Amerikan İngilizcesini okuma ve anlama yeteneği ölçülür.

Writing: Öğrencinin yazma yeteneği, 30 dakika içerisinde yazacağı kompozisyon ile değerlendirilir.

İSTANBUL – TOEFL Sınav Merkezleri

Bilmerk 
Rumeli Cad.Villa Han.4-6 B Blok K:6 Nişantaşı İstanbul 80220

0212 230 66 00
0212 230 48 49

İngilizce seviyenizi ücretsiz ölçmek İçin  Tıklayınız.

Scroll to Top