HEMEN TIKLA ARA
0 212 233 09 99
ÜCRETSİZ WHATSAPP
BİLGİ HATTI

Farsça Kursu İstanbul

SDM Dil Okulu Seviye Tespit Sınavları İngilizce Almanca İspanyolca Fransızca Çince İtalyanca Rusça Yunanca Portekizce Farsça Arapça Türkçe
Farsça kursu sayesinde öğrenciler kendisine yeni bir dil katabilmektedir. Günümüzde Farsça dili, İran’da konuşma dili olarak kullanılmaktadır. Farsça dili bilindiği üzere Hint – Avrupa dil ailesinde yer almaktadır. Farsça kursu sayesinde öğrenciler bu dili öğrenebilir. Bu dile karşı yabancılık çeken kişiler ve hayatında hiç Farsça görmemiş kişilerin temel dersleri alması gerekir. Farsça eğitiminin temelden alınmasıyla birlikte öğrenciler bu dili daha iyi bir şekilde anlayabilir. Öğrencilerin sahip olduğu Farsça dil seviyesine göre eğitimler verilebilir. Farsça kursunu başlangıçtan itibaren aldığınız zaman Farsça diliyle iletişim kurmanız için adımlar atılır. Bu adımların tam anlamıyla atılması için öğrencilerin kendisini derslere vermesi gerekir. Farsça kurslarında belirli seviyeleri aştıktan sonra ileri seviyeye gelmeniz olasıdır. İleri seviye Farsça kursunu tamamlayan kişiler belli bir süre sonra okuma, yazma ve konuşma olarak Farsça dilini akıcı bir şekilde konuşabilir. Farsça kursundan verimlilik elde etmek için öğrencilerin günlük hayatta çaba göstermesi gerekir.

Farsça Kursu Öğrenme Süreci

Farsça kursu öğrenme sürecinde öğrencilerin ilk olarak seviyeleri belirlenir. Bunun için çeşitli testlerden geçebilir. Öğrencilerin Farsça hakkında herhangi bir şey bilmediğini belirtmesi üzerine direk olarak temel derslerden başlanabilir. Sizde kurslara gittiğiniz zaman bu konuda belirtinizi yapabilirsiniz. Farsça dili birçok kişiye göre öğrenilmesi zor bir dil olarak görünebilir. Ancak herkes kurslarda gerekli istikrarı ve özveriyi gösterirse bu dili öğrenebilir. Öğrencinin Farsça kursunda aldığı dersler, öğrencilere bir ışık olabilir. Ders sırasında çabanın gösterilmesi ayrı, günlük hayatta gösterilmesi ayrıdır. Öğrenciler bizzat günlük hayatında bu dile maruz kaldığı zaman net olarak Farsça dilini daha iyi anlayacaktır. Farsça kursunda bu öğrenme sürecini çok iyi bir şekilde geçirmek gerekir. Öğrencilerin bunun için sıkı bir çalışma düzeni içerisinde bulunması gerekebilir. Dil öğrenmenin en kolay yöntemi, günlük hayatta dile maruz kalmaktır. Kişilerin bu dili konuşmak zorunda olmasıyla birlikte daha verimli bir ders alınabilir. Hiçbir eğitim ve kurs almadan dile maruz kalındığı zaman öğrencilerin verimli bir eğitim aldığı söylenemez. Verimli bir eğitimde bütün unsurların aynı anda ele alınması gerekir.

Farsça Kursunda Nasıl İlerleme Kaydederim?

Öğrenciler Farsça kursunda ilerleme kaydedebilmesi için istikrarlı olması gerekir. İstikrarlı olan kişiler özellikle belirli bir süre sonunda Farsça dilinde istediği gelişmeyi kaydedebilir. Farsça dilinde iyi bir şekilde iletişim kurabilecek düzeye gelebilmeniz için özel hayatınızda bir çaba göstermeniz gerekir. Özel hayatınızda çaba göstermek için bu dile maruz kalmak en iyi yöntemdir. Özellikle kurstan sonra yapılan çalışmalarda kişilerin özverili bir şekilde dil öğrenmeye devam etmesi önemli bir husustur. Dil öğrenmeye devam eden kişiler belirli bir süre sonunda istediği seviyeye ulaşabilir. İstenilen seviyeye gelmek biraz zor olabilir. Dil öğrenme aşamasında her öğrenci zorlanır. Bu konuda sizin biraz gayret göstermeniz gerekir. Dil öğrenme sürecindeyken örnek olarak anadilinizi konuşmaya çok az devam etmeniz gerekir. Yeni dil öğrenme sürecinde özellikle belirli alanlarda kendi anadilinizi konuşmamalısınız. Günümüzde kursların içerisinde öğrencilerin kendi anadilini konuşması yasak olabilmektedir. Kendi anadilini konuşması yasak olan alanlarda öğrenciler iyi bir gelişme kaydedebilir. Bunun gibi işlemler tekrara ve istikrara uğradığında dil konusunda ilerleme kaydetmek kaçınılmaz hale gelir.

Kaliteli Farsça Kursları

Günümüzde Farsça kursu veren birçok kaliteli yer bulunmaktadır. Bu kaliteli kurslar üzerinden istenilen nitelikte Farsça kursunu alabilmektedir. Farsça kursu veren yerlerde öğrenciler için özel olarak hazırlanmış Farsça ders programları mevcuttur. Bu ders programları sayesinde öğrenciler istediği seviye üzerinden derslerini alabilmektedir. Farsça kursu verilen yerlerde ayrıca teknolojik ekipmanlar kullanılarak modern bir eğitim verilir. Farsça dil eğitimini modern bir şekilde alan öğrenciler daha iyi bir şekilde öğrenim süreci geçirmektedir. Ders programları sayesinde öğrenciler belirlenen konularda ilerleme kaydedebilmektedir. Farsça kursunun verildiği dersliklerin içerisinde akıllı tahtalar ve diğer materyaller yer alır. Bu şekilde kaliteli bir Farsça kursu alınabilir. Farsça dilinin günümüzde konuşulduğu ülkeler arasında Afganistan ve İran gibi ülkeler yer alır. Öğrenciler kaliteli Farsça kurslarından aldığı eğitimlerle birlikte bu ülkelere giderek yabancı kişilerle anlaşabilir. Bunun için öğrencilerin Farsça dilinde ilerleme kaydetmesi ve dili iyi bir şekilde konuşabilmesi gerekir.

Farsça seviyenizi ücretsiz ölçmek İçin  Tıklayınız.

Farsça Kursu Eğitim Takvimi

Farsça kursu takviminizi, eğitim danışmanlarımızla birlikte iş ya da okul programınıza göre belirleyebilirsiniz. Detaylar için 0212 233 09 99 Pbx
Scroll to Top