HEMEN TIKLA ARA
0 212 233 09 99
ÜCRETSİZ WHATSAPP
BİLGİ HATTI

Üniversite Yabancı Dil Eğitim Programı

SDM Dil Okulu Seviye Tespit Sınavları İngilizce Almanca İspanyolca Fransızca Çince İtalyanca Rusça Yunanca Portekizce Farsça Arapça Türkçe

Ülkemizde devlet üniversitelerinden başta Boğaziçi Üniversitesi olmak üzere Marmara Üniversitesi ve Yıldız Teknik Üniversitesi’nin birçok bölümünün, özel üniversitelerin ise çoğunun eğitim dili İngilizcedir.

Üniversite sınavında yeterli puana ulaşan öğrencilerin asıl maratonu işte bu noktada başlar. Üniversite eğitimi başlı başına zor fakat bir o kadar da keyifli bir süreç iken İngilizce dil yeterliliği bulunmayan öğrenciler için çok daha zorlu bir süreç haline dönüşür.

Tüm üniversiteler öğrencilerin dil yeterliliğini belirlemek için eğitim dönemi başlangıcından önce İngilizce yeterlilik sınavı uygularlar. Bu sınavlardan yeterli puanı alamayan öğrenciler ilk sene İngilizce Hazırlık sınıfını okumak zorunda kalırlar.

İngilizce hazırlık sınıfı okumak zorunda kalan öğrenciler hem 1 sene vakit kaybederler hem de özellikle özel üniversitede okumaktaysalar ekstra bir maddi yük altına girerler.

Tüm bu dezavantajları ortadan kaldırmak  SDM’in size sunacağı Özel Hazırlık Atlama Sınav Programları ile mümkündür.

Üniversite Hazırlık Sınıfı Atlama Programlarımızda eğitim seçeneklerimizi aşağıda görebilirsiniz.

  • İngilizce sınava hazırlık özel ders
  • İngilizce sınava hazırlık açık mini gruplar
  • İngilizce sınava hazırlık kapalı mini gruplar

Hazırlık programlarımızla ilgili detaylı bilgileri eğitim uzmanlarımızdan alabilirsiniz.

İngilizce seviyenizi ücretsiz ölçmek İçin  Tıklayınız.

Scroll to Top