HEMEN TIKLA ARA
0 212 233 09 99
ÜCRETSİZ WHATSAPP
BİLGİ HATTI

Havacılık İngilizcesi

SDM Dil Okulu Seviye Tespit Sınavları İngilizce Almanca İspanyolca Fransızca Çince İtalyanca Rusça Yunanca Portekizce Farsça Arapça Türkçe

Mesleki İngilizcenin en çok kullanıldığı alanlardan biri de havacılıktır. Her iş ya da meslek dalının özel ve farklı mesleki dili vardır. Mesleğinizin eğitimlerini alırken bir yandan da terimleri öğrenir ve pratik yaparsınız. Aslında mesleki terimlerinin birçoğu da dilimize yabancı dillerden geçmiştir. Bu nedenle aşina olduğumuz kelimelerin yanı sıra kolayca öğrenebileceğimiz İngilizce kelimeler de vardır. Havacılık İngilizcesi de kendi içinde özel kullanımları olan, bu mesleği yapanların mutlaka öğrenmesi gereken mesleki bir dildir.

 

Mesleki İngilizce

Mesleki İngilizce eğitimi yabancı dilinizi geliştirmenizin yanı sıra yeni kariyer olanakları için de pek çok fırsatın doğmasını sağlar. Dünyanın birçok yerine yayılmış büyük global şirketlerde çalışma imkanı elde edebilir ya da yurt dışında yüksek maaşlı bir iş bulabilirsiniz. Havacılık İngilizcesi ise hem hayalinizdeki mesleğe sahip olmanızı hem de yurt içi ve yurt dışında oldukça geçerli bir mesleği tüm detaylarıyla öğrenmenizi sağlayacaktır. Bununla birlikte mesleki İngilizce, bugüne kadarki İngilizce bilgilerinizi de tazeleyecek ve sektör hakkındaki bilgilerinizi de artıracaktır. Fakat havacılık İngilizcesi ya da diğer dallardaki mesleki İngilizce, okuldaki eğitimden çok farklıdır. Elbette “dinleme”, “konuşma”, “yazma” ve “okuma” becerileri en temel bilgilerdir. Bununla birlikte bu yeteneklerinizi geliştirmek için kullanacağınız yöntemler, genel İngilizce eğitiminden çok daha farklı olacaktır. Her şeyden önce mesleki İngilizce öğrenmenin amacı, bu dili tamamen iş alanında -toplantılar, sunumlar, iş seyahatleri vb.- kullanmak içindir. Buna ek olarak, her mesleğin kendine has bir jargonu vardır. Bu da meslek çalışanlarının birçok terim ve tümceleri bildikleri anlamına gelir. Havacılık ya da diğer mesleklerdeki jargonu öğrenmek, mesleki İngilizce öğrenmenin önemli bir bölümünü oluşturur.

Havacılık İngilizcesi

Eğer havacılık alanındaki mesleklerden birini seçtiyseniz mutlaka mesleki İngilizce eğitimini almanız gerekir. Bununla birlikte Uluslararası Sivil Havacılık örgütü (ICAO) tüm pilotların en az Operational Level 4 düzeyinde İngilizce bilmesini ya da ELPAC sınavından iyi bir derece almasını zorunlu kılmaktadır. ICAO standartlarına göre uluslararası uçuş yapan tüm pilotlar belli bir seviyede İngilizceye hakim olmalıdır. Bu, uluslararası uçuşlarda trafik kontrolörlüğü yapan tüm kişiler için de geçerlidir. Havacılık İngilizcesi kursu, alanında uzman olan öğretmenlerle telaffuz, gramer, kelime bilgisi, duyduğunu anlama ve havacılık terimlerine odaklanmaktadır. Böylece kursun sonunda havacılık İngilizcesine özgü teknik dil, jargonun etkin kullanımı, akıcı konuşma ve dinleme becerilerine sahip olabilirsiniz.

 

Havacılık İngilizcesi Programları Hakkında Bilgi Almak İçin Aşağıdaki Formu Doldurabilirsiniz.
Scroll to Top