HEMEN TIKLA ARA
0 212 233 09 99
ÜCRETSİZ WHATSAPP
BİLGİ HATTI

İlköğretim Yabancı Dil Eğitim Programı

SDM Dil Okulu Seviye Tespit Sınavları İngilizce Almanca İspanyolca Fransızca Çince İtalyanca Rusça Yunanca Portekizce Farsça Arapça Türkçe

Günümüz dünyası artık globalleşmenin ötesinde gelişen teknoloji sayesinde, sosyal ve kültürel açıdan bir bütün haline dönüştü diyebiliriz. Bugün bir tıkla dünyanın öteki ucunda farklı kültürler ile iletişime geçebiliyor, günlerce seyahat edilerek ulaşılabilecek mesafeleri kısacık saatlere indirebiliyoruz. Tüm bu gelişimler, iletişimi olduğundan çok daha önemli bir hale getirmiştir. Dünya artık çok dilliği ve kültürlülüğü benimsemiştir.

Ülkemiz de tüm bu gelişmelere ayak uydurabilmek amacı ile erken yaşta dil eğitimini desteklemektedir. Tüm devlet okullarımızda ve özel okullarımızda 2. dil eğitimi ve hatta tüm özel okullarda 3. dil eğitimleri erken yaş döneminde verilmeye başlanmıştır.

Erken yaşta dil eğitimine başlamanın faydaları özellikle 18. ve 19.yüzyıllardan itibaren tüm dünya tarafından araştırılmaya başlanmıştır. Erken yaş döneminde dil eğitimine başlayan çocuklarımız dili bütününde çok daha hızlı ve kalıcı olarak kavrayabilmektedir. Bu dönemde özellikle ses ve vurguları, yetişkinlere oranla daha rahat öğrenmeye ve kullanmaya yatkındır.

Çocuklarımız ergenlik çağının bitimine kadar genellikle görsel, sezgisel, doğal ve taklide dayalı yöntemler ile dil öğrenimlerine hız katarlar. Günümüz çocuklarının meraklı, araştıran, soran, eleştirebilen ve teknolojiyi çok rahat kullanabilen bireyler olduğunu da düşünürsek genel dil eğitimi metotları ile tüm bu yöntemleri bir araya getirerek mükemmel sonuca ulaşılabilir.

Tabii bu noktada alınacak eğitimin kalitesi çok önemlidir. Eğitim doğru olduğu takdirde sonuca ulaştırabilir. Eğitimi verecek eğitmenin donanımı, yaş grubu üzerinde eğitimi ve tecrübesi, kullanılacak materyallerin yaş grubuna uyumu, eğitim alınacak ortamın doğru seçimi ve düzenlenmesi, öğrenilecek dilin kültür yapısının da eğitimde yer alması, çocuğumuza derslerde aktif olabileceği  ve eğlenerek eğitim alabileceği ortamın sağlanması başlıca etkenlerdir.

Yeni bir dil öğrenimi çocuğumuzun entelektüel ve bilişsel gelişimine de katkıda bulunacaktır. Dilini öğrendiği ülkenin kültürünü de aynı zamanda öğrenmek eğitimini renklendirecek ve daha keyifli hale getirecektir.

Bugün iş hayatlarımızı göz önüne alırsak artık tek bir yabancı dil bilmek bile yetersizdir. İkinci hatta üçüncü yabancı dil bilen donanımlı çalışanlar tercih edilmektedir. Erken yaşta dil eğitimine başlayan çocuklarımız rahatlıkla farklı  dillerde de  öğrenimlerini tamamlayabilmektedirler.

İngilizce seviyenizi ücretsiz ölçmek İçin  Tıklayınız.

Scroll to Top