HEMEN TIKLA ARA
0 212 233 09 99
ÜCRETSİZ WHATSAPP
BİLGİ HATTI

Lise Yabancı Dil Eğitim Programı

SDM Dil Okulu Seviye Tespit Sınavları İngilizce Almanca İspanyolca Fransızca Çince İtalyanca Rusça Yunanca Portekizce Farsça Arapça Türkçe

Lise yılları, üniversiteye hazırlık süreci olarak görüldüğü için bu dönemde yabancı dil eğitiminin daha da önem kazandığını söylemek mümkündür. Bazı okullarda yabancı dil eğitimi yeterli düzeyde verilemediğinden, lise öğrencileri için dil kursları başarıya ulaşacakları bir merkez haline geliyor. En yaygın dillerden biri olduğu için İngilizce büyük ilgi görürken, kurs araştırması sırasında velilerin yönlendirmesiyle doğru seçim yapılması gerekiyor. Birçok üniversitede yabancı dil hazırlık sınıfı olması ya da yurt dışında üniversite okumak isteme gibi nedenler, lise öğrencilerinin dil eğitimine odaklanmasını gerektiriyor.

SDM Dil Kursu olarak, lise öğrencilerine yönelik birebir İngilizce kursu ve Almanca, Fransızca, İtalyanca, Rusça, İspanyolca, Arapça, Çince, Yunanca, yabancılar için Türkçe eğitimi vermekteyiz. Öğrencinin gelecek hedeflerini belirlediği ve meslek seçimini yaptığı lise çağı, kaliteli eğitim alınması gereken bir dönemdir. Kurumumuzun alanında uzun yıllardır deneyim sahibi öğretmenleri, her öğrencinin yaşına ve kapasitesine uygun konular işleyerek, sıkılmadan ders almalarını sağlamaktadır. Öğrencinin eğitim başlamadan önce hedeflerini öğreniyor, isteklerini titizlikle tespit ediyoruz. Öğrencinin yabancı dil eğitiminden beklentilerinin öğrenilmesi, ihtiyacına uygun eğitim verilmesini sağlamaktadır.

Yurt dışında üniversite eğitimi almak isteyenler için özel konu anlatımları yapılmakta, kendilerini yeni okullarına hazır hissetmeleri sağlanmaktadır. Yurt dışında okuyan öğrencilerin günlük yaşamda kendilerini ifade edebilmeleri, yeni hayatlarına daha çabuk adapte olmalarını mümkün kılmaktadır. Lise çağındaki gençlere eğitim verirken, gramer bilgisinin yanı sıra alışveriş, seyahat, tanışma alanlarında pratik konuşmalar öğretilmektedir. SDM olarak, “Konuşma Odaklı” eğitimlerimizi gramer bilgisiyle harmanlayarak yabancı dili en ileri düzeyde öğretmek esas hedefimizdir.

Türkiye’deki üniversitelerde eğitime devam edecek öğrencilerin büyük çoğunluğu yabancı dil eğitimini eksiksiz yürütmek istemektedir. Bu süreçte akıcı yabancı dil konuşmalarını sağlamak ve teorik bilgilerini geliştirmek için çok yönlü çalışma yapmaktayız. Derslerin yanı sıra farklı aktivitelerle sıkılmadan, eğlenerek, sosyalleşerek eğitim almalarını sağlamaktayız.

Lise Öğrencilerine Yabancı Dil Kursu Aktivitelerimiz

  • Yabancı Öğretmenlerle Konuşma Kulübü
  • Türk / Yabancı Öğretmenlerle Kelime Kulübü
  • Türk Öğretmenlerle Gramer Kulübü
  • Ücretsiz Diksiyon ve Güzel Konuşma Eğitimi

İngilizce seviyenizi ücretsiz ölçmek İçin  Tıklayınız.

Scroll to Top