HEMEN TIKLA ARA
0 212 233 09 99
ÜCRETSİZ WHATSAPP
BİLGİ HATTI

Avitation English

SDM Dil Okulu Seviye Tespit Sınavları İngilizce Almanca İspanyolca Fransızca Çince İtalyanca Rusça Yunanca Portekizce Farsça Arapça Türkçe

Özellikle son yıllarda hızla gelişmekte olan havacılık sektöründe sürekli çalışan ihtiyacı oluşmakta ve sektör çalışanları hangi pozisyonda çalışırlarsa çalışsınlar yabancı dil bilmeleri onları bir adım öne çıkarmaktadır.

Havacılık İngilizcesi eğitimleri hem hali hazırda havacılık sektöründe çalışmakta olanlar hem de havacılık sektöründe çalışmak isteyenler için oldukça önemli bir eğitimdir. Türkiye’nin ve dünya’nın önde gelen  havacılık kurumları, iş alımlarında öncelikle İngilizce olmak üzere yabancı dil yeterliliklerine son derece önem büyük göstermektedir.

Havacılık İngilizcesi eğitimleri Pilot eğitimleri ve Kabin memurları eğitimleri olarak iki  ayrı gruba ayrılmış olup, eğitim alacak olanların öncelikle Temel İngilizce becerilerinde yeterlilik aranır. Temel İngilizce yeterliliği olan bireyler Havacılık İngilizcesi programlarımıza hemen katılabilirler. Ancak, temel dil becerileri yeterli değilse öncelikli olarak bu becerilere yönelik bir eğitim programı önerilir.

Havacılık İngilizcesi Eğitim Programları

Pilotlar ve Hava Trafik Kontrolörleri için ICAO CLIMB LEVEL4
Ulaştırma Bakanlığı Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından uygulamaya konan düzenlemeye göre; pilotlar ve hava trafik kontrolörleri dil yeterliliği sınavına tabi tutulmaktadır. İngilizce dil yeterliği, Uluslararası Sivil Havacılık Örgütü (ICAO) tarafından belirlenen seviyede olmayanlar pilot ve hava trafik kontrolörü olamayacaktır.

ICAO CLIMB LEVER4 NEDİR?

Son yıllarda yapılan araştırmalarda, İngilizcenin etkin kullanılamamasından kaynaklı iletişim problemleri nedeniyle meydana gelen uçak kazalarının fazlalığı dikkat çekmektedir. İngilizce bilgisinin yetersizliği, uçuş güvenliğini tehdit edici unsur olarak görülmesi sebebiyle Uluslararası Sivil Havacılık Örgütü (ICAO), tüm pilot ve hava kontrolörlerinin en az “Operational Level 4” düzeyinde İngilizce bilmelerini zorunlu hale getirmiştir. Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM), tüm pilot ve hava kontrolörlerinin ICAO LEVEL 4 sınavını geçmeleri gerekliliğini yürürlüğe sokacak bir planlama yapmaktadır.

ICAO Level 4 Sınavının İçeriği

ICAO LEVEL 4 havacılık terminolojisi, farklı aksanların ve telaffuzların doğru ve etkin anlaşılması temeline dayanmaktadır. Dinleme, anlama ve konuşma yeteneğinin gelişiminin, dolayısıyla da İngilizce gramer bilgisinin ölçüldüğü bir sınavdır. Bu sınav, İngilizcenin spesifik bir alanda kullanımına yönelik bir yeterlilik sınavıdır ve bir çeşit profficiency test olarak nitelendirilmektedir.

ICAO Level 4 Hazırlık Eğitimine Kimler Katılır?

Eğitime katılacak adayların İngilizce bilgisinin en az Intermediate ya da Upper Intermediate (orta ya da orta üstü) derecede olması gerekir.

Kabin Memurları İçin Yabancı Dil Becerileri

Kabin memurları veya kabin memuru adaylarının katılabileceği bu eğitim programında, kabin memurlarının uçuş öncesi, esnası ve sonrasında karşılaşabilecekleri durumlar ve bu durumlarda yabancı dil becerilerinin etkin kullanımıyla ilgili eğitimler sürdürülmektedir.

Kabin memurları, sektörlerinde ve çalıştıkları kurumda bir adım öne çıkmak, kabin amirliği sınav ve mülakatlarında başarılı olmak ya da sektördeki diğer kurumlarda çalışmak için yabancı dil becerilerini geliştirmek isteyebilirler.

Havacılık sektöründe çalışmakta olan tüm diğer bireyler gibi kabin memurları standart bir sınıf içi programda eğitim programlarını sürdüremezler. Bu nedenle tamamıyle kişinin eğitim ihtiyaçlarına en etkin yanıt veren ve çalışma yoğunluklarına ve değişken saatlerine uygun özel bir programla SDM LANGUAGE SCHOOL’da eğitimlerini sürdümekten keyif duyacaklar.

Avitation İngilizcesi Programları Hakkında Bilgi Almak İçin Aşağıdaki Formu Doldurabilirsiniz.

Error: Contact form not found.

Scroll to Top