HEMEN TIKLA ARA
0 212 233 09 99
ÜCRETSİZ WHATSAPP
BİLGİ HATTI

TEST-DAF Kursu

SDM Dil Okulu Seviye Tespit Sınavları İngilizce Almanca İspanyolca Fransızca Çince İtalyanca Rusça Yunanca Portekizce Farsça Arapça Türkçe

TEST-DAF sınavına hazırlanmak için yeterli düzeyde Almanca becerisine sahip olmanız gerekmektedir. SDM Language School TEST-DAF programları öğrencilerin eğitim ihtiyaçları doğrultusunda, tamamen kişiye özel hazırlanır ve yine kişiye özel bir çalışma planı doğrultusunda sürdürülür.

TEST-DAF NEDİR?
TestDaf, Federal Almanya Cumhuriyeti’nde yüksek öğrenim görmek isteyen veya Almanca dil düzeyini gösteren resmi bir belgeye ihtiyaç duyanların girmesi gereken bir sınavdır.

TEST-DAF SINAV İÇERİĞİ
TestDaf, dil bilgisinin düzeyini, okuma anlama, dinleme anlama, yazılı ifade ve sözlü ifade olmak üzere dört ayrı bölümde ölçmektedir. Bu nedenle TestDaf belgesinde her bölümün puanı ayrı olarak yer alır.

TEST-DAF İLE İLGİLİ ÖNEMLİ BİLGİLER
İleri seviyede Almanca bilgisine sahip olanlar ve bu seviyelerini farklı biçimde test etmek isteyenler, Almanya’da yüksek öğrenim görmek isteyenler, ülkelerinde Almanca bilgisini belgelemek isteyen üniversite öğrencileri, Almanya’da bir yüksek okulda akademik çalışma yapmayı düşünen ve dil düzeylerini test etmek isteyen bilim çalışanları bu sınava katılabilirler.

Test-Daf sınavına katılmak için Almanya’ya gitmeniz gerekmez. Türkiye’de bulunan lisanslı sınav merkezlerinde yılın belli dönemlerinde sınava katılabilirsiniz.

Almanca seviyenizi ücretsiz ölçmek İçin  Tıklayınız.

Scroll to Top