HEMEN TIKLA ARA
0 212 233 09 99
ÜCRETSİZ WHATSAPP
BİLGİ HATTI

Hızlı İngilizce öğrenme

SDM Dil Okulu Seviye Tespit Sınavları İngilizce Almanca İspanyolca Fransızca Çince İtalyanca Rusça Yunanca Portekizce Farsça Arapça Türkçe

 

İngilizceyi hızlı bir şekilde öğrenebilir miyiz? Bu sorunun birçok cevabı var, ancak en doğru cevap yine size bağlı! Eğer İngilizceyi kısa sürede öğrenmek istiyorsanız her şeyden önce öğrenme biçimlerinizi keşfetmelisiniz. Hızlı İngilizce öğrenmenin tek bir formülü olmasa da en geçerli formüllerinden biri de kişisel öğrenme yetenekleridir. Birkaç yeteneğinizi kendi kendinize keşfedebilirsiniz. Yine de en doğrusu hızlı İngilizce öğrenme konusunda destek almanızdır.

 

Şüphesiz İngilizce öğrenmek bazı kurallara bağlıdır ve biz bu kurallar bütününe gramer diyoruz. İngilizce gramer diğer bir deyişle ana dilimizin dışında yeni bir dili öğrenmek pek de kolay değil… Ezberlemek zoruna olduğumuz yeni kurallar, yeni kelimeler, ifadeler, kullanım biçimleri ve daha birçok şey! Tüm bunları öğrenmek, pratik yapmak ve ağırlıklı olarak ana dilimizi kullandığımız ülkemizde bizi zorlayabilir. Fakat yine de hızlı İngilizce öğrenme konusunda bazı ipuçları var. İlki az önce de söylediğimiz gibi bir eğitim kurumundan destek almak… Böylece kendi öğrenme biçimlerinizi çok daha doğru bir şekilde keşfedebilir ve gramer derslerinin yanı sıra bu becerileri kullanarak hızlı bir öğrenme süreci geçirebilirsiniz. Bununla birlikte, dil bilimcilerinin bazı önerilerine kulak vermekte de fayda var.

 

 

İngilizce dinleyin

Hızlı İngilizce öğrenme konusunda ilerlemek istiyorsanız birkaç ipucunu bir araya getirmeniz gerekiyor. Bunlardan ilki İngilizce kursu için kaydınızı yaptırmanız, ikincisi ise kursa devam ederken İngilizce pratiklerinizi sürdürmeniz. Dil bilimi üzerinde çalışanların dil öğrenme yollarından biri için kullandıkları özel bir terim var: Farkında olmadan öğrenme ya da örtük dil öğrenme biçimleri. İşte İngilizce kursunuzu destekleyecek en iyi öğrenme yöntemlerinden biri! Bu, masa başında oturup, bolca İngilizce dinlediğimiz zamanlarda gerçekleşiyor. Yürürken, akşam yemeğini hazırlarken, İnternet’te sayfaları karıştırırken, hatta ev ödevinizi yaparken İngilizce dinleyebilirsiniz! Beynimiz sesleri, aksanları, kelimeleri ve hatta dil bilgisini dahi özümsüyor. Tabii hızlı İngilizce öğrenme için kurs öğretmeninizden destek alıp, seviyenize uygun dinlemeler de yapabilirsiniz.

 

 

Sözcük çağrışımlarını fark edin

Kelimeleri çağrışım yoluyla öğrenmek en çok kullanılan öğrenme biçimlerinden biridir ve hızlı İngilizce öğrenme için birebir bir yöntemdir. Çünkü işaretleri hatırlamak, zorlandığınız bir kelimeyi hatırlamaktan çok daha kolaydır. Böylece İngilizce kelimelerle ana dilinizdeki kelimeler, sesler, hareketler, fikirler ya da resimler arasında bağlantı kurmuş olursunuz. Örneğin “Woof” sesini duyduğunuzda, bunu bir köpekle ilişkilendirebilir ve sonsuza dek aklınızda tutabilirsiniz. Yeni İngilizce kelimeleri gruplar halinde öğrenebilir ve kelimeleri bir imge, hareket ya da başka bir kelimeyle kombine ederek daha hızlı bir şekilde hatırlayabilirsiniz. Hızlı İngilizce öğrenme konusunda kurs öğretmeniniz de size pek çok önerilerde bulunacaktır.

 

 

 

 

Scroll to Top