HEMEN TIKLA ARA
0 212 233 09 99
ÜCRETSİZ WHATSAPP
BİLGİ HATTI

Konuşma ağırlıklı İngilizce kursu

SDM Dil Okulu Seviye Tespit Sınavları İngilizce Almanca İspanyolca Fransızca Çince İtalyanca Rusça Yunanca Portekizce Farsça Arapça Türkçe

 

İngilizce eğitiminde konuşma pratiği diğer dil becerilerine göre her zaman daha öndedir. Bunun temel nedeni amacınız ya da hedefiniz ne olursa olsun en kısa süre içerisinde İngilizce konuşmaya başlamak istemenizdir. Bu oldukça doğal ve bir o kadar da sevimli bir istek! Ancak başarması düşündüğümüz kadar kolay değil! Yine de umutsuzluğa kapılmayın, çünkü yeni bir dil öğrenmeye başlamak dahi, bu zorluğun büyük bir kısmını aşmanız anlamına gelir. İkinci büyük adım ise konuşma ağırlıklı İngilizce kursu eğitimi olacaktır.

 

İngilizce konuşmak

İngilizce başta olmak üzere yeni bir dili öğrenmek ve konuşmak, meslek ve akademik kariyerinizde büyük bir sıçrama yapmanızı sağlayacaktır. Bununla birlikte İngilizceyi iyi bir şekilde konuşmak sosyal ve kültürel hayatınızda da pek çok keyifli aktiviteyi rahatça yapmanıza yardımcı olacaktır. Mesleğiniz ya da ilgi alanlarınız için gerekli olan araştırmaları İngilizce kaynaklar üzerinden yapabilir, farklı ve ilginç sunumlar hazırlayabilirsiniz. İngilizce konuşmak ise bir parça daha pratiğe yoğunlaşmanız gereken bir beceridir. Konuşma ağırlıklı İngilizce kursu, birebir pratiklerle hedefinize ulaşmanızı hızlandıracaktır.

İngilizce kursu ya da birebir eğitimlerde konuşma pratiğinin geliştirilmesi temel gramer bilgisinin alınması ile doğru orantılıdır. Karşı tarafında konuştuklarınızı anlaması için, İngilizce cümlelerinizi doğru gramer yapılarını kullanarak kurmasını öğrenmelisiniz. Konuşma ağırlıklı İngilizce kursu, temel gramer derslerinin yanı sıra pratik becerilerinizin gelişmesi için ayrıcalıklı bir özen gösterir. Eğer hedefiniz öncelikli olarak konuşmak ise temel gramer derslerinin programı da bu şekilde yapılmalıdır. Her ne kadar okumak, yazmak, dinlemek de İngilizce konuşmak kadar önemli olsa da, konuşma ağırlıklı İngilizce kursu sizin hedef ve amacınıza yönelik olarak eğitim verecektir. Bununla birlikte unutulmaması gereken şey, düzenli olarak İngilizce okumanın diğer yeteneklerinizi hızla geliştireceğidir.

 

İngilizce konuşma pratikleri

İngilizce konuşmak için en doğal süreç bu dili konuşan arkadaşlar edinmektir. Bunu yapmak için okul ya da iş çevrenizi kullanabilir veya İnternet’ten yararlanabilirsiniz. Konuşma ağırlıklı İngilizce kursu öğretmeniniz ve kurstaki çevreniz de size destek olabilir. Evde ya da ofisinizde İngilizceye zaman ayırmak, meslek alanınızda olabildiğince İngilizce kullanmaya çalışmak ya da iş notlarınızı İngilizce olarak yazmak gibi basit birtakım yöntemleri de hayatınıza geçirebilirsiniz. Kurs arkadaşlarınızla Online olarak sohbet edebilir ya da birtakım konuşma gruplarına katılabilirsiniz. Aslında günlük hayatınıza yabancı dil hakkında katacağınız her şey, İngilizcenizi günbegün ileriye taşıyacaktır.

 

Sokakta İngilizce pratiği

Konuşma ağırlıklı İngilizce kursu, yabancı dil eğitiminin temelidir. Hedefiniz sadece konuşmak dahi olsa, gramer ve birçok yazım kuralını bilmek ve uygulamak zorundasınız. Bununla birlikte sokakta İngilizce pratiği İngilizce becerilerinize katkı sağlayabilir. Her ne kadar ana dili İngilizce olmayan bir ülkede yaşıyor olsak da turizm olanaklarını kullanmak elimize! Turizmle ilgilenmek ve hafta sonlarını yabancı kurs arkadaşlarımızla şehir gezisine ayırmak, neredeyse bütün bir güne yayılacak harika bir İngilizce konuşma pratiği olacaktır.

 

Scroll to Top