HEMEN TIKLA ARA
0 212 233 09 99
ÜCRETSİZ WHATSAPP
BİLGİ HATTI

İngilizce Speaking kursu

SDM Dil Okulu Seviye Tespit Sınavları İngilizce Almanca İspanyolca Fransızca Çince İtalyanca Rusça Yunanca Portekizce Farsça Arapça Türkçe

 

İngilizce speaking kursu, eğitim döneminizin en önemli ve aynı zamanda en eğlenceli aşamalarından biridir. Yeni bir dil öğrenmeye karar vermek yolun başlangıcı olsa da, İngilizce konuşma yeteneğine sahip olmak biraz zaman alacaktır. Dil eğitiminiz boyunca, deneyimli öğretmenler eşliğinde çeşitli aşamaları geçerek sonuca ulaşırsınız. İngilizce speaking kursu, bu aşamalar arasında sizi hedefinize ulaştıracak süreçlerden biridir. İyi İngilizce konuşmak, düzenli bir kurs eğitimi ve sizin kararlılığınızla doğru orantılıdır.

 

Gramer ve speaking

İngilizce speaking kursu ilk olarak hangi aşamada olduğunuzu belirler ki bu bilgiler eğitim programınız için çok önemlidir. İngilizce gramer bilginiz, speaking derslerinizin nasıl ilerleyeceği hakkında size yol gösterecektir. Hiç kimse gramer bilgisi olmadan doğru İngilizce cümleler kuramaz. Her ne kadar sokak dili pratiğinize destek olsa da meslek ve akademik kariyerinizde ihtiyacınız olan gramer yapısı sağlam cümlelerdir. Bununla birlikte günlük dili öğrenmek ve konuşmak da birçok ifade ve deyimi daha rahat anlama ve kullanmanıza yardımcı olacaktır.

Örneğin “Of course” ifadesini günlük dilde kullanmanın birkaç yolu vardır. Bu ifadeyi “yes” anlamında kullandığımız gibi, isteklere ya da sorulara kibar bir şekilde cevap vermek için de kullanırız. Aşağıdaki birkaç örnek gramer ve speaking arasındaki güçlü bağı size daha açık bir şekilde gösterecektir.

 

Bir arkadaşınızla kuzeninizin doğum günü partisine katıldınız. Annenizi arayıp geç kalacağınızı söylemeniz gerekiyor ama telefonunuzun şarjı tamamen bitti. Bu durumda arkadaşınızla aranızda şöyle bir diyalog geçebilir:

 

Oh no. My phone just died. Can I use yours?

Of course! It’s in my bag near the red chair.

Thanks! I’ll only be a minute.

 

Birisine cevap verirken “yes” kelimesi yerine “of course” demek oldukça sempatik bir davranıştır.

Böylece bu ifadeyi kibar bir şekilde kullanmış olursunuz.

 

Ya da “Of course” kelimesini size yapılan bir teklif veya öneriyi cevaplamak için kullanabilirsiniz:

 

Hey, dear. I’m going to the supermarket. Would you like me to bring you anything?

Of course. Bring me a bottle of soy milk, please.

 

Speaking pratikleri

İngilizce speaking kursu, konuşma pratiklerinin en yoğun olduğu kurstur. İngilizce gramer seviyenize göre başlayan dersler, bilginiz artıkça konuşma içeriğinizi de genişletecektir. Konuşma ders ve pratiklerinin en belirgin yararı İngilizce kelime dağarcığınızın artmasıdır. İngilizce kelime bilginiz artıkça konuşma yeteneğiniz de gelişecek ve günlük hayata dair ifade ve deyimleri çok daha kolay kullanmaya başlayacaksınız. Bununla birlikte dinleme ve duyduğunuzu anlama yeteneğiniz de hızla ilerleyecektir.

 

 

 

Scroll to Top