HEMEN TIKLA ARA
0 212 233 09 99
ÜCRETSİZ WHATSAPP
BİLGİ HATTI

Kabin memurluğu İngilizce kursu

SDM Dil Okulu Seviye Tespit Sınavları İngilizce Almanca İspanyolca Fransızca Çince İtalyanca Rusça Yunanca Portekizce Farsça Arapça Türkçe

 

Dünyanın en ilgi çekici iş dallarından biri olan kabin memurluğu geçmişte olduğu gibi günümüzde de tercih edilen meslekler arasında yer alıyor. İş alanı tüm dünyayı kapsayan kabin memurluğu, yüksek maddi kazancının yanı sıra pek çok ülke ve şehri görüp tanımanıza da olanak sağlıyor. Bununla birlikte turizm önemli dallarından biri olan havacılık sektöründe meslek sahibi olmak için birtakım şartları yerine getirmeniz gerekiyor. Bunların en başında da İngilizce var elbette! Kabin memurluğu İngilizce kursu, bu mesleğe sahip olmak isteyenler için ilk adım… Peki, kabin memuru olmak için neler yapmanız gerekiyor?

 

Kabin memurluğu

Kabin memurluğu kısaca, uçak yolcuları ile ilgilenen görevli personele verilen isimdir. Sizin de bildiğiniz gibi erkek personele host, kadın personele ise hostes denir. Bu mesleği yapabilmeniz için Kabin Memurluğu Sertifika Programı kapsamında eğitim almanız gerekiyor. Bu eğitim içerisinde ise “Sivil Havacılık Otoriteleri”, “Havacılık Kuralları”, “Tarih ve Terminoloji”, “Uçuş Teorisi”, “Kabin Memuru ve Amiri Görev ve Sorumlulukları”, “Yolcu Psikolojisi” gibi birtakım önemli dersler ve bilgiler var. Kabin memurluğu çekici bir iş dalı olmasının yanı sıra görev ve sorumlulukları da oldukça yüksek bir meslek… Tabii bu eğitim sıralamasında İngilizce yeterliliğiniz ilk sırada yer alıyor.

 

 

Kabin memurluğu İngilizce kursu

Eğer havacılıkla ilgili bir alanda çalışacaksınız bu hangi meslek olursa olsun, İngilizce konuşmak zorundasınız. Özellikle de kabin memuru olmak istiyorsanız. Meslek hakkında eğitim alırken Türkçeyi kullanabilirsiniz ancak, sertifikaya hak kazanabilmeniz için B1 seviyesinde İngilizce bilginizin olduğunu kanıtlamak ve sertifikanızı alabilmek için yabancı dil sınavından geçmek zorundasınız. Kabin memurluğu İngilizce kursu, seviyenizi geliştirmenizin yanı sıra mesleki dili de öğrenmenizi sağlıyor.

 

İngilizce seviyenizi;

A1-Başlangıç seviyesi

A2-Orta öncesi seviyesi

B1-Orta seviye

B2-Orta üstü seviye

C1-İleri düzey seviye

C2-Profesyonel seviye olarak belirleyebiliriz. Bu durumda C2, duyduğumuz ve okuduğumuz her şeyi anlama açısından en ideal seviye olacaktır. Kabin memurluğu İngilizce kursu, hangi seviyede olursanız olun sizi C2 seviyesine çıkarmak için programlanmıştır. Her ne kadar İngilizce eğitimi adım adım ilerlese de hedef ve amaçlarınızı göz ardı etmemelisiniz.

 

Unutmayın ki, kabin memurluğunuz boyunca da İngilizcenizi ilerletmek kariyerinize ekstra başarılar sağlayacaktır.  Birebir İngilizce dersi formatındaki kabin memurluğu İngilizce kursu, sınav öncesi çalışmalarınızı hızlandıracak ve mesleki dilin yanı sıra sizi ikinci bir dile de hazırlayacaktır.

 

 

 

Scroll to Top