HEMEN TIKLA ARA
0 212 233 09 99
ÜCRETSİZ WHATSAPP
BİLGİ HATTI

Hostes İngilizce kursu

SDM Dil Okulu Seviye Tespit Sınavları İngilizce Almanca İspanyolca Fransızca Çince İtalyanca Rusça Yunanca Portekizce Farsça Arapça Türkçe

 

Yeni bir meslek, yeni hayaller… Bir işin yarısı başlamaksa diğer yarısı da hayal etmektir! Aslında günümüzde hayal ettiğiniz mesleğe ulaşmanız o kadar da zor değil. Hangi mesleği yapacağınıza karar vermek çok önemli tabii… Lise hatta ortaokul çağlarında hayalini kurmaya başladığınız meslekler için çok geç kalmadan gerekli koşulları araştırmaya başlamalısınız. Örneğin hayalinizdeki meslek hosteslik ise, ilk koşul sizlerin de bildiği gibi iyi derecede İngilizce olacaktır. Bu durumda hostes İngilizce kursu en iyi ilk adımdır. Bununla birlikte İngilizce bilginizin yeterli seviyede olduğunu düşünüyor olabilirsiniz. Ancak hosteslik ya da havacılıkla ilgili herhangi bir mesleği icra etmek istiyorsanız yine meslekli İngilizce kursu eğitimi almanız gerektiğini unutmayın.

 

Mesleki dilin önemi

Hosteslik ya da kabin memurluğu mesleği, dünyanın en prestijli mesleklerinden biridir. Uluslararası alanda size tüm dünyada iş bulma imkanı sunan meslek aynı zamanda seyahat etmeyi sevenler için de keyifli bir alandır. Bununla birlikte yorucu bir meslek olduğunun da altını çizelim… İyi bir meslek kariyeri için sizin de yoğun bir çaba göstermeniz gerekiyor tabii… Bu durumda mesleki dilin önemi de kendini gösteriyor. Hosteslik mesleğine adım atmak için havacılık alanında gerçekleştirilen kabin memurluğu sınavlarına başarılı olmanız şart… Gençler için geleceğin başarılı mesleklerinden biri olan hosteslik ya da kabin memurluğu başvuruları için hostes İngilizce kursu sizi en iyi şekilde hazırlamaya aday… Mesleki İngilizcenin ön planda olduğu hostes İngilizce kursu bunun yanı sıra İngilizce sözlü ve yazılı sınav için de iyi bir şekilde hazırlanmanızı sağlıyor. Hosteslik için ilk sınav genellikle iki bölümden oluşuyor. İlk bölüm için pre-intermediate düzeyi yeterli olsa da ikinci kısma geçmek için adayların en az 1.2 skor almaları gerekiyor. İkinci kısımda İngilizce zorluk derecesi giderek artıyor.

 

Hostes İngilizce kursu

Şurası bir gerçek ki, eğer havacılık alanında herhangi bir mesleği icra etmek istiyorsanız iyi derece İngilizce bilmelisiniz.  Bu durumda hostes İngilizce kursu öncesinde seviye tespit sınavı sizi iki taraflı destekleyecektir. Birincisi bu kursta eksik olan İngilizce bilgilerinizi tamamlayacaksınız, ikincisi ise mesleki dili öğreneceksiniz. Bununla birlikte hosteslik sınavlarına da en iyi şekilde hazırlanacaksınız. Hosteslik için yapılan yazılı sınavın yanı sıra kurul karşısında da sözlü İngilizce mülakata girmeniz gerekiyor. Bu kurulda size genellikle günlük hayattan sorular soruluyor. İşte bu noktada hostes İngilizce kursu eğitiminin önemi daha belirgin olarak ortaya çıkıyor çünkü mülakattaki amaç “Comprehension” yeteneğinizi ve akıcı bir şekilde konuşup konuşamadığınızı ölçmek… Sadece gramere dayalı eğitim aldıysanız konuşma pratiğinde zorlanabilirsiniz. Bu nedenle hostes İngilizce kursu çok amaçlı bir eğitim programı sürdürüyor; seviyeyi yükseltmek, konuşma ve söyleneni anlama becerilerini artırmak ve mesleki dili kazandırmak… Tüm bunlar hosteslik giriş sınavında önemli olduğu gibi bu mesleği sürdürenler için de son derece önemlidir.

 

Hostes İngilizce kursu eğitiminiz boyunca; gramer eğitimi, dinleme alıştırmaları, speaking dersleri alacak ve mesleki dilin yanı sıra İngilizce seviyenizi de en iyi şekilde geliştireceksiniz.

 

 

 

 

Scroll to Top