HEMEN TIKLA ARA
0 212 233 09 99
ÜCRETSİZ WHATSAPP
BİLGİ HATTI

Kabin personeli İngilizcesi

SDM Dil Okulu Seviye Tespit Sınavları İngilizce Almanca İspanyolca Fransızca Çince İtalyanca Rusça Yunanca Portekizce Farsça Arapça Türkçe

 

Kabin personeli ya da diğer tanımıyla hosteslik mesleği, dünyada olduğu gibi Türkiye’de de gençlerin ilgi gösterdiği iş dallarından biridir. Turizmin önemli alanlarından biri olan havacılık meslek dallarında ilk koşul İngilizcedir ve doğal olarak bu sektörde hangi meslek dalında çalışırsanız çalışın iyi İngilizce konuşmak zorundasınız. Tabii bu da duyduğunuzu anlama ve diyalog kurma yeteneklerinizin de gelişmiş olması anlamına geliyor. Kabin personeli İngilizcesi size meslekli İngilizce jargonunun yanı sıra konuşma pratiği konusunda da katkıda bulunuyor.

 

 

İngilizcenizi mesleğinizde kullanın

 

İngilizceyi iyi derece bilmek, konuşmak ve iş ya da akademik düzeyde kullanmak başlı başına bir başarıdır. Ancak tıpkı diğer dillerde olduğu gibi İngilizce öğrenmek de zaman ve düzenli bir çalışma programı gerektirir. İlköğretim çağından bu yana başlayan ve aslında hayatımızın bir parçası olan İngilizceyi mesleki kariyerimize taşımak ve bu dili kullanarak kariyerimizi daha da ileriye götürmek mümkündür. Burada önemli olan nokta amaç ve hedeflerimizdir. Mesleki İngilizcede de kritik nokta budur. Eğer meslek kariyerinizi kabin personeli olarak sürdürmeye karar verdiyseniz yapmanız gereken ilk şey bu mesleğin gereklerini yerine getirmektir. Dolayısıyla kabin personeli İngilizcesi konusunda kendinizi eğitmeli ve bu dili en iyi şekilde öğrenmelisiniz. Böylece dünyanın en çok tercih edilen mesleklerinden birine sahip olabilir ve harika bir kariyere imza atabilirsiniz.

 

Kabin personeli İngilizcesi

 

Her mesleğin kendine göre bir dili ya da diğer bir deyişle jargonu vardır. Bu bir zorunluluktur çünkü sokakta konuştuğumuz İngilizce ile mesleki alanda pek de fazla şey yapamayız. Özellikle de havacılık, İngilizce mesleki jargonunun kesinlikle bilinmesi gereken bir alandır. Kabin personeli gibi sorumluluğu son derece yüksek bir mesleği icra etmek istiyorsanız eğer, uçaktaki her yolcunun konuştuğu İngilizceyi anlamak ve onlara cevap vermek zorundasınız. Sizin de bildiğiniz gibi İngilizce birçok aksana sahiptir. Elbette bütün aksanları bilmeniz mümkün değil! Ancak bu mesleği iyi bir şekilde yapmak istiyorsanız kendinizi durmaksızın geliştirmelisiniz. Kabin personeli İngilizcesi size jargonun yanı sıra aksanlar konusunda da yol gösterecektir.

 

Kabin personeli İngilizcesi, birebir öğrenme yöntemi ile size özel olarak hazırlanan bir programdır. Bu program çerçevesinde İngilizce ders çizelgesi ve eğitim süreci seviyenize göre düzenlenir. Böylece bir yandan İngilizce gramer, konuşma, yazma, dinleme ve diğer alanlardaki yetenekleriniz geliştirilirken diğer yandan kabin personeli İngilizcesi derslerine başlanılır. Ana dili İngilizce olan eğitmenler ihtiyacınız olan konuşma aksanı konusunda da size destek olacak ve böylece telaffuz yeteneğinizin gelişmesine katkıda bulunacaktır. Eğitim süresi boyunca öğretmeninizin kılavuzluğunda bolca okuma ve dinleme dersleri yapacak ve ihtiyacınızın olan mesleki dili aşama aşama öğreneceksiniz. Bu noktada öğrenmenin asla tek taraflı olmadığının da altını çizmekte fayda var. Mesleki İngilizce için siz de üzerinize düşeni yapmalı, ders programlarınızı dikkatli ve özenli bir şekilde takip etmelisiniz.

Kabin personeli İngilizcesi size yeni bir mesleğin yanı sıra dünyanın kapılarını da aralayacaktır.

 

 

 

 

Scroll to Top