HEMEN TIKLA ARA
0 212 233 09 99
ÜCRETSİZ WHATSAPP
BİLGİ HATTI

İtalyanca dili kursları

SDM Dil Okulu Seviye Tespit Sınavları İngilizce Almanca İspanyolca Fransızca Çince İtalyanca Rusça Yunanca Portekizce Farsça Arapça Türkçe

 

 

Dünya dilleri arasında en çekici olanlarından biri de İtalyancadır. Bu çekiciliğin temel nedeni, İtalya’nın sahip olduğu kültürel değer ve geçmişten günümüze gelen entelektüel derinliğidir. İtalyanca, ana dili İtalyanca olmayan birçok ülkede de en çok kullanılan dillerden biridir. İtalyancayı geniş kitlerle sevdiren bir diğer neden ise öğrenmesi kolay bir dil olmasıdır. Romen dilleri arasında yer alan İtalyancayı, yoğun bir pratik ve İtalya’da geçireceğiniz keyifli tatil zamanlarında ilerletebilir ve yeni bir dil için iyi bir başlangıç yapabilirsiniz. Bununla birlikte İtalyanca dili kursları, İtalyanca eğitimine başlamanız için en iyi çalışma yöntemlerinden biri olacaktır.

 

 

İtalyancayı İtalyanca konuşarak öğrenin

 

Yeni bir dil öğrenirken birçok öğrenme biçimleri ve yöntemleri kullanabilirsiniz. Eğer İtalyancayı ikinci dil olarak öğreniyorsanız aslında işiniz daha kolay demektir. Fakat İtalyanca öğrendiğiniz ilk yabancı dil ise, düzenli bir ders programı belirlemeli ve bu programa itina ile uymaya özen göstermelisiniz. İtalyanca dili kursları, bu dili öğrenirken size temel yol ve biçimleri sağlayacak en doğru eğitim programlarından biridir. İtalyanca dili kursları, bir yandan kendi öğrenme biçimlerinizi oluşturmanızı sağlarken diğer yandan ana dili İtalyanca olan öğretmenlerle pratiğinizi artıracaktır. Yabancı dil öğrenirken kendi öğrenme biçimlerinize yoğunlaşmak oldukça önemlidir. Ancak bu yöntemleri tek başına bulmanız ve belirlemeniz kolay değildir. Bir kurs öğretmeniniz eşliğinde öğrenme biçimlerinizi -bolca okumak, TV ya da film izlemek, radyo ya da şarkı dinlemek ve benzerleri- geliştirebilir ve tüm bunları İtalyanca olarak yapmaya çalışabilirsiniz. İlk başlarda yaşayacağınız duraksamaların sizi yıldırmasına asla izin vermeyin. İtalyanca ve elbette diğer yabancı dilleri öğrenmek uzun bir süreci kapsar. Sabırlı olmalı ve düzenli bir şekilde çalışıp, ödevlerinizi de aksatmadan yapmalısınız.

 

İtalyanca pratikler yapın

Yabancı dil eğitimlerinde en yararlı yöntemlerden biri de sıklıkla tekrar yapmaktır. Böylece ana dilinize tamamen yabancı olan bir grameri öğrenmek çok daha kolay olacaktır. Ancak tekrar yöntemi, ezber ile karıştırılmamalıdır. Ezber yöntemi bir yandan zor diğer yandan da çok da iyi bir öğrenme biçimi değildir. Oysa tekrar ederek öğrenmek, gramer kurallarını anlamanızı ve uygulamanızı kolaylaştıracaktır. İtalyanca dili kursları pek çok ders materyalini kullanarak tekrarları artırır ve dili öğrenmenizi hızlandırır. Bununla birlikte, evde ya da ofiste İtalyanca cümleler kurabilir ve beyninizin İtalyanca düşünmesini sağlayabilirsiniz. Az önce de belirttiğimiz gibi İtalyanca kaynaklar -kitaplar, filmler, diziler v.b.- kurs eğitiminiz boyunca size destek olacaktır. İtalyanca ve diğer yabancı dilleri öğrenirken diğer bir önemli detay da, konuşurken yanlış yapma korkusudur. Aslında yanlış yapmak size doğru gramer yapılarıyla konuşmayı öğretecek en temel yöntemdir. Bu nedenle diyaloglarınızda yanlış yapmaktan çekinmeyin, aksine ne kadar çok konuşma pratiği yaparsanız diliniz o kadar çok gelişecektir.

 

 

 

Scroll to Top