İngilizce alfabe ve İngilizce kursu

SDM Dil Okulu Seviye Tespit Sınavları İngilizce Almanca İspanyolca Fransızca Çince İtalyanca Rusça Yunanca Portekizce Farsça Arapça Türkçe

 

İngilizce eğitiminde ilk adım alfabedir. Her ne kadar ilkokul çağında olmasak da İngilizceye alfabeyi öğrenerek başlamak son derece önemlidir. Şurası bir gerçek ki, bir dili öğrenmek harfler, kelimeler, gramer ve elbette telaffuz aşamalarından geçmektedir. İngilizce alfabeyi öğrenmek basit gibi görünse de asıl detay harflerin telaffuzundadır. Eğer harflerin sesli okunuşlarını doğru olarak öğrenirseniz, kelimelerin telaffuzlarını da zorlanmadan yapabilirsiniz.  İngilizcede ses olarak birbirine benzeyen pek çok kelime ya da kelime grubu vardır. Bu benzer kelime ve sesleri birbirinden ayırt etmek ancak alfabeyi iyi bir şekilde öğrenmekle mümkündür. İngilizce alfabe bu nedenle oldukça önemli bir detaydır.

 

 

İngilizce alfabeyi nasıl öğrenebilirsiniz?

 

Örneğin:

 

b      

J  

 

İngilizce alfabedeki kelimeleri kullanarak böyle bir hikaye de yazabilirsiniz. Hangi harflerin birbirleriyle kafiyeli olduğuna dikkat edin. Böylece her harfin nasıl söyleneceğini daha kolay hatırlayabilirsiniz.

 

Aşağıdaki örnekleri dikkatle inceleyerek ve kendi İngilizce alfabe kelime listenizi oluşturabilirsiniz. Bu konuda İngilizce kursu öğretmeninizden yardım alabilir ve kelimeleri arka arkaya yazarak cümleler  kurabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Scroll to Top
Scroll to Top