HEMEN TIKLA ARA
0 212 233 09 99
ÜCRETSİZ WHATSAPP
BİLGİ HATTI

İspanyolca dili kursları

SDM Dil Okulu Seviye Tespit Sınavları İngilizce Almanca İspanyolca Fransızca Çince İtalyanca Rusça Yunanca Portekizce Farsça Arapça Türkçe

 

Yabancı dil eğitimi almaya karar verdiğinizde aslında öğreneceğiniz dile de karar vermişsiniz demektir. İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca ya da İspanyolca! Hepsi de birbirinden değerli olan diller arasında tercih yapmak doğrusu pek de kolay değil… Bununla birlikte her zaman ve her yerde söylenen, İngilizcenin dünyanın her yerinde geçerli bir dil, olduğudur. Bu doğru! Fakat bu bilgiye ek yapmak gerekirse, İspanyolcayı iyi konuşan birinin dünyanın diğer yarısında yaşaması hiç de şaşırtıcı olmaz. Bunun temel nedenli İspanyolcanın dünyada en çok konuşulan üçüncü dil olmasıdır. Ve eğer siz de İspanyolca eğitimi almaya karar verdiyseniz, dünyada en çok konuşulan dillerden birini öğrenmeye başlayacaksınız demektir. Bu durumda İspanyolca dili kursları sizin için en ideal eğitim programlarından biri olacaktır.

 

 

 

Yirmi iki ülkede konuşulan dil

 

Bir dili öğrenirken şüphesiz bu bilgilerin nerede ve nasıl işimize yarayacağını düşünür ve eğitim programımızı da buna göre yaparız. İngilizceyi iyi bir şekilde konuşuyorsak, mutlaka dil bilgilerimizi kullandığımız bir işimiz ya da görevimiz vardır. Tabii bunun yanı sıra sosyal hayatımızda da İngilizce bize pek çok kültürel platformun kapısını aralamaktadır. Tıpkı ana dili İspanyolca olan yirmi iki ülke gibi! Eğer İspanyolca biliyorsanız, bu, üç yüz milyon insanla aynı dili konuşuyorsunuz anlamına gelmektedir. Doğrusu yeni bir iş bulmak ve dünyaya açılmak için hiç de fena bir fırsat değil!  Bununla birlikte bu dili öğrenmeye başlamak için de oldukça iyi bir ilham kaynağı… İspanyolca dili kursları, bu dili öğrenmenizi sağlamanın yanı sıra ana dili İspanyolca olan eğitmenleriyle İspanyanın yaşam kültürü hakkında da pek çok bilgiyi edinmenize yardımcı olacaktır.

 

 

İspanyolca şarkılar, şiirler ve diğerleri

 

Yeni bir dili öğrenmenin en kolay yollarından biri de şüphesiz kültürel yaşama göz atmaktır. Eğer İspanyolca öğrenmeye karar verdiyseniz bu dilin muhteşem tınılara sahip şarkıları sizi çoktan etkisi altına almaya aday demektir. Duygusal ritmi ve şarkı sözleri, şiirleri de tabii dili öğrenmeniz için en iyi pratik alanlardan biridir. Şiirler bir parça zor olsa da şarkı sözlerindeki basit dil kullanımı, tekrarlar ve halk dili, İspanyolca kültürüne yoğun bir şekilde yaklaşmanıza yardımcı olacaktır. Aslında sınıfta öğrendiğiniz dili, sokağa taşımak ve sıkça kullanmak, en iyi pratiklerden biridir. Böyle bir imkanınız yoksa şarkılar ya da film ve diziler de dinleme ve anlama pratiğinizi geliştirmek için idealdir. İspanyolca dili kursları, ana dili İspanyolca olan eğitmenler sayesinde halk dilini öğrenmenizi de hızlandırır. Yabancı dil eğitimlerinde gramerin önemi yadsınamaz. Bununla birlikte sokak ya da halk dili bir yandan bu kültüre yaklaşmanızı sağlarken diğer yandan öğrenme becerilerinizi geliştirmenizi sağlayacaktır.

 

İspanyol eğitiminin bir diğer keyifli tarafı da bu dili öğrenmenizin ardından Portekizce, İtalyanca hatta Fransızcaya başlamanızın çok daha kolay olmasıdır. İspanyolca dili kursları size, bu dili öğrenmenizin yanı sıra ikinci ve üçüncü bir dil için de kültürel katkılar sunacaktır.

 

 

 

Scroll to Top