HEMEN TIKLA ARA
0 212 233 09 99
ÜCRETSİZ WHATSAPP
BİLGİ HATTI

Fransızca eğitim sistemi

SDM Dil Okulu Seviye Tespit Sınavları İngilizce Almanca İspanyolca Fransızca Çince İtalyanca Rusça Yunanca Portekizce Farsça Arapça Türkçe

 

Fransızca öğrenmek için pek çok nedeniniz olabilir ki bunların en başında yeni bir dilin size kazandıracağı mesleki kariyer vardır. Dünya üzerinde beş kıtada, 300 milyondan fazla insanın konuştuğu Fransızca, İngilizceden sonra en çok öğrenilen ikinci dildir. Fransa, milyonlarca öğrenciye Fransızca kursları düzenleyen en büyük uluslararası kültür enstitüleri ağını işletmektedir. Siz de bir dünya dili olan Fransızcayı, Fransızca eğitim sistemi ile öğrenebilir ve uluslararası piyasada büyük bir avantaj sağlayan bu dille yeni iş fırsatları yakalama şansınızı artırabilirsiniz.

 

İş ve kültür dili Fransızca

Şurası bir gerçek ki, dünyanın en büyük ekonomilerinden biri ve yabancı yatırımlar için lider bir hedef olarak Fransa, kilit bir ekonomik ortaktır. Bu durumda Fransızca bilgisi size, Fransız şirketlerinin ve dünyanın diğer Fransızca konuşulan bölümlerinin kapılarını açacaktır. Aynı zamanda Fransızca; moda, tiyatro, görsel sanatlar, dans ve mimarlık dilidir. Fransızca eğitim sistemi, harika edebiyat eserlerini okumanızı, film ve şarkıları orijinal dilinde dinlemenizi sağlayacaktır. Fransızcanın Victor Hugo, Molière, Léopold Sendar Şenghor, Edith Piaf, Jean-Paul Sartre, Alain Delon ve Zinedine Zidane’nin dili olduğunu da unutmayalım!

 

Fransızcayı nasıl daha iyi öğrenebilirsiniz?

Fransızca öğrenmek tıpkı diğer dillerde olduğu gibi düzenli ve sistemli metotlarla mümkündür. Fransızca eğitim sistemi kapsamında seviyenize uygun bir ders programı ile çalışmalarınıza başlayabilirsiniz.  Ana dili Fransızca olan öğretmeninizle kuracağınız diyaloglar temel gramer eğitiminde köklü bir eğitim almanızı sağlayacaktır. Birebir eğitim modeli, Fransızcayı telaffuzunuza büyük katkı sağlayacak önemli bir modeldir. Eğitim süreniz boyunca seviyenize uygun eğitim materyalleri, ders videoları ve diyaloglar, kısa sürede ilerlemenize yardımcı olacaktır. Bununla birlikte ilgi alanlarınıza yönelik pratikler de Fransızca dilini daha iyi konuşmanız ve anlamanız için iyi birer yardımcıdır.

 

Farklı metotlarla çalışın

Fransızca eğitim sistemi, yeni bilgiler edindikçe gelişiminizi hızlandıracaktır. Yeni bir dili öğrenmenin en temel metodu okumak, dinlemek ve dinlediğini anlama becerilerinin gelişmesidir. Bu becerilerin kazanılması için birtakım öğrenme metotlarını uygulayabilirsiniz. Fransızca öğretmeninizle yapacağınız çeviri çalışmaları, dilin gramer yapısını daha iyi anlamanız için oldukça yararlıdır. Bu tür egzersizlerde İngilizce bilginizden de yararlanabilirsiniz. Bu metodun yanı sıra görsel materyalleri de kullanmanız mümkündür. Fransızca öğrenirken birtakım duyular da kelime dağarcığınızın geliştirebilir. Örneğin  “j’ai froid” kelimesini öğrenirken, üşüdüğünüzü hayal edin. Soğuk veya “brrrr” = “j’ai froid” hissi, bu kelimeyi öğrenmek için basit ve hızlı bir yöntemdir.

 

Fransızca egzersizleri için bir diğer yöntem de Flashcard’lardır. Fransızca kelimeleri mümkün olduğu kadar çok yazmaya çalışın, hatta çizin! Yeni bir kelime öğrendiğinizde, kelimenin anlamını çizmek sonsuza dek hatırlamanızı sağlayacaktır. Fransızca eğitim sistemi, tüm bu metotların yanı sıra temel gramer bilginizi güçlendirici pratikler ve diyalog çalışmalarıyla eğitiminiz süresince gelişimize katkı sunacaktır. Fransızca öğrenmek, genellikle sevginin dili olarak adlandırılan güzel, zengin, melodik bir dili öğrenme sürecidir. Fransızca ayrıca, düşünceyi yapılandıran ve geliştiren, tartışmalar ve müzakereler için değerli bir beceri olan eleştirel düşünmeyi geliştiren analitik bir dildir.

 

Eğitim süreniz boyunca eğitim danışmanlarının katkısı ve size uygun ders programları, yeni dilinizin gelişmesine destek olacaktır.

 

Scroll to Top