HEMEN TIKLA ARA
0 212 233 09 99
ÜCRETSİZ WHATSAPP
BİLGİ HATTI

Yunanca eğitim sistemi

SDM Dil Okulu Seviye Tespit Sınavları İngilizce Almanca İspanyolca Fransızca Çince İtalyanca Rusça Yunanca Portekizce Farsça Arapça Türkçe

 

Yeni bir dil öğrenmek için her zaman birden fazla amacımız vardır. Bazı insanlar İngilizce, Fransızca, Almanca ya da Yunancayı profesyonel hedefler yüzünden öğrenir. Bunun temel nedeni iş ya da meslek dallarında bu yabancı dili kullanmak zorunda olmalarıdır. Bazılarımız ise yeni bir dili öğrenir, çünkü onlar için bu dili konuşan özel birileri vardır. Ana dilimizin dışında yabancı dili öğrenmek için nedenimiz her ne olursa olsun, dili keşfetmek epeyce zamanımızı alacaktır. Yunanca da yoğun olarak çalışılması gereken ayrıcalıklı bir dildir. Yunanca eğitim sistemi bu dili öğrenirken en iyi ders ve çalışma programlarıyla size kılavuzluk yapacaktır.

 

Farklı bir dil: Yunanca

 

Yunanca öğrenmeye karar verdiğinizde karşılaştığınız ilk durum, kelimelerin neredeyse tamamının size oldukça yabancı ya da farklı gelmesidir. Hatta Yunancayı öğrenmek istediğiniz halde aklınızdan, bu dili öğrenmenin ne kadar zor olduğunu geçirebilirsiniz, çünkü İngilizce, Almanca, Fransızca ya da İspanyolcada ortak ya da soydaş olan birçok kök ve kelime Yunancada yoktur. Oysa Yunanca, Avrupa dillerinin kelime haznesinin temelini oluşturmaktadır. Siz de ilk birkaç adımı atlattıktan sonra, İngilizce ya da diğer dillerde kullandığımız kelime bileşenlerinin birçoğunun Yunanca olduğunu keşfedeceksiniz. Yunanca eğitim sistemi, temel gramer eğitiminin yanı sıra kelime dağarcığınız da gelişmesine yoğun bir katkı sunacaktır. Böylece Yunanca yeni kelimeleri çok daha çabuk bir şekilde öğrenebilir ve çok dilli öğretmeniniz sayesinde İngilizce ya da diğer dillerle etkileşim kurarak kelime bilginizi geliştirebilirsiniz. Aslında bu tür kelimeleri öğrenmek oldukça keyiflidir, çünkü giderek dili çok daha fazla keşfetmenize olanak tanır. Bununla birlikte Yunanca öğrenmek, Avrupa dillerinin gramer yapısını daha iyi anlamanıza da yardımcı olur.

 

Eski medeniyetlerin dilini öğrenin  

Yunanca öğrenmek, bilim ve matematiğin temelinin yanı sıra bize demokrasiyi, Batı düşünce ve felsefesinin temellerini sunan Akropolis ve antik Yunanistan hakkında da onlarca şey öğrenmek demektir.  Aslında Yunancanın en keyifli tarafı da budur; o, binlerce yıl öncesinin olduğu gibi günümüz modern dünyasının da dilidir. Bu dili öğrenerek uluslararası arenada pek çok profesyonel iş dalında çalışabilirsiniz ki elbette turizm bunların başında gelmektedir. Yunanca eğitim sistemi, bu bakımdan da sizin için en iyi öğrenme alanıdır, çünkü mesleki dil öğrenimi ayrıcalıklı bir daldır.  Yunanca eğitim sistemi ile bir yandan bu kültürel dilin gramer yapısını en iyi şekilde öğrenirken diğer yandan mesleki alandaki kullanımının da detaylarını keşfedebilirsiniz.

 

Yunanca eğitim sistemi

Yeni bir dili öğrenmenin en zor yanı iyi bir eğitim kurumu ya da programı bulmak ve düzenli olarak bu sisteme dahil olmaktır. Yunanca eğitim sistemi, ana dili Yunanca olan öğretmenlerle eğitim vererek, dilin telaffuz ve aksanı konusundaki sorunlarını aşmanızı sağlar. Böylece çok daha kısa sürede yeni dile alışır ve öğrenme sürecinizi daha keyifli hale getirebilirsiniz. Birebir eğitim modelinin kullanıldığı dersler, Yunanca konuşma pratiklerinizi çok daha yoğun bir şekilde yapmanızı sağlayacaktır. Eğitim süreniz boyunca eğitim danışmanlarından destek alarak, ders programınızı iş ya da okul durumunuza göre düzenleyebilir ve program değişiklikleri yapabilirsiniz.

 

 

Scroll to Top