HEMEN TIKLA ARA
0 212 233 09 99
ÜCRETSİZ WHATSAPP
BİLGİ HATTI

En basit İngilizce öğrenme yöntemleri

SDM Dil Okulu Seviye Tespit Sınavları İngilizce Almanca İspanyolca Fransızca Çince İtalyanca Rusça Yunanca Portekizce Farsça Arapça Türkçe

 

Hangi konuda eğitim alıyorsanız alın, öğrenmek pek de kolay bir eylem değildir. Her ne öğreniyorsanız öğrenin, mutlaka emek ve zaman harcamalısınız. Bununla birlikte, öğrenmek kolay bir eylem olmasa da bunu kolaylaştıran bazı yöntemlerin olduğu da aşikâr! Bu durum İngilizce eğitimi için de geçerli elbette… Eğer bu dili öğrenmeye karar verdiyseniz, en basit İngilizce öğrenme yöntemleri sizi de ilgilendiriyor demektir. Öyleyse bu yöntemlerden bir kaçına birlikte göz atalım.

 

Öğrenme biçimleri

En basit İngilizce öğrenme yöntemleri konusunda öncelikle kendi yeteneklerinizi ve tabii İngilizce seviyenizi saptamanız gerekiyor. Aslında “yetenek” dediğimiz unsur tamamen sizin ilgi alanlarınızla bağlantılı… Örneğin macera filmlerini izlemekten mi hoşlanıyorsunuz? İşte bu durumu İngilizce dinleme yeteneğine çevirmeniz çok mümkün. Aynı zamanda da en basit İngilizce öğrenme yöntemleri konusunda bir adım atmış olursunuz. Çünkü en basit İngilizce öğrenme yöntemleri dinlemek, okumak, izlemek ve konuşmak yeteneklerinin toplamından ibarettir. Buradaki püf nokta, sizin için en ilgi çekici olanını bulmaktır. İngilizce macera filmi izlemek gibi! Bununla birlikte belki de sesli kitapları dinlemekten hoşlanıyor olabilirsiniz ya da pop müzik! İngilizce şarkı sözleri en basit İngilizce öğrenme yöntemleri arasında oldukça popülerdir ve tabii çok da eğlencelidir. Şarkı sözleri genellikle basit kelime ve kafiyelerden oluşur. Sıklıkla tekrarlanan kelimeleri, şarkı ritmi içerisinde ezberlemek hiç de zor olmayacaktır.

 

Seviye tespit sınavı sonrasında planlı ders almak ya da İngilizce kursuna kayıt olmak da iyi bir İngilizce öğrenme yöntemidir. İngilizce ders kitaplarından da pek çok şey öğrenebilirsiniz ki öğretmeniniz sizi en basit İngilizce öğrenme yöntemleri hakkında bilgilendirecektir. (Haftada en az iki İngilizce film izlemek gibi.) İngilizce kursunun en önemli özelliği, nasıl öğrendiğinizi, ilgi alanlarınızı, düşünce biçiminizi analiz ederek size uygun metodu bulmanıza yardımcı olmasıdır. Bu nedenle en basit İngilizce yöntemleri arasında İngilizce kursunun da yeri büyüktür.

 

İngilizceye maruz kalmak

En basit İngilizce öğrenme yöntemleri arasında en etkili olanlarından biri de İngilizceye maruz kalmaktır. Kulağa biraz absürd gibi gelse de pek de öyle değil! Maruz kalmak, hepinizin bildiği gibi, çok da istemediğiniz bir şeyin sürekli sizin çevrenizde olmasıdır. Genelde pek de hoş olmayan olaylar için kullanılır, ancak İngilizce öğrenenler için değil! Bu da şu anlama geliyor: İngilizce konuşulan ve sizin de bu dili duymaktan ve konuşmaktan başka çarenizin olmadığı bir durum… İngilizceye maruz kalmak, zor bir durumdur ama sonucu müthiştir! Bununla birlikte böyle bir öğrenme ortamı yakalamak için ya sadece İngilizcenin konuşulduğu gruplara dahil olmanız gerekir ya da ana dilinizi asla bilmeyen bir öğretmenden ders almanız veya böyle bir kursa kayıt olmanız…Bu tür yöntemler, İngilizce öğrenmenizi kolaylaştıracak ve hızlandıracaktır.

Scroll to Top