HEMEN TIKLA ARA
0 212 233 09 99
ÜCRETSİZ WHATSAPP
BİLGİ HATTI

İngilizce öğrenmenin kolay yolu

SDM Dil Okulu Seviye Tespit Sınavları İngilizce Almanca İspanyolca Fransızca Çince İtalyanca Rusça Yunanca Portekizce Farsça Arapça Türkçe

 

İngilizce öğrenmeye karar verdiniz mi? Bu soru, İngilizce öğrenmenin kolay yolu için ilk ve en önemli adımdır. Her şeyden önce karar vermek, bir dili öğrenmek için istekli ve azimli olduğunuzu gösterir. Şüphesiz dil öğrenimi uzun ve yoğun çaba sarf etmeniz gereken bir süreçtir. Bu süreci en iyi şekilde tamamlamak için doğru eğitim biçimlerini bulmalı ve uygulamalısınız. Aslında yabancı bir dili öğrenirken yapmanız gereken dört temel şey var: 1.İngilizce eğitiminiz süresince ihtiyaçlarınızın neler olduğuna karar vermek. 2.Öğrenme süreciniz boyunca yeteneklerinizi ön plana çıkarmak. 3.Yararlı dil öğrenme tekniklerini kullanmak. 4.Motivasyonunuzu hiçbir zaman kaybetmemek ve tabii yapılması gerekenleri planlı bir şekilde yerine getirmek. İşte tüm bunlar, İngilizce öğrenmenin kolay yolu olarak size fayda sağlayacaktır.

 

Şimdi bu dört temel madde üzerinde duralım:

Her şeyden önce bu dört temel madde için zaman ayırmalısınız. Her biri diğerini destekleyen maddeler İngilizce eğitiminizde adım adım ilerlemenizi kolaylaştıracaktır. Örneğin dinleme ve okuma; konuşma ve yazma; telaffuz, kelime, dil bilgisi ve akıcılık ile bildiklerinizi kullanmada ustalaşmaya başlayacaksınız.

 

İngilizce öğrenmenin kolay teknikleri

İngilizce öğrenmenin kolay yolu, bir dili neden öğrendiğiniz sorusunu da içinde barındırır. Bu konuda çok net olmalısınız. Eğer temel amacınız dili iyi bir şekilde konuşmaksa, İngilizce eğitiminizi bu şekilde yürütebilir ve telaffuz konusunda daha detaylı yardımlar alabilir, kolay tekniklere yoğunlaşabilirsiniz. Ya da temel amacınız okumak ise, çokça okumalı ve çok sayıda kelimeyi öğrenmek için planlı bir çalışma yapmalısınız.

 

İngilizcenin ‘hayatta kalma sözcüklerini’ öğrenin!

Yeni bir dili öğrenmeye başladığınızda, o dili ya da İngilizcenin hayatta kalma sözcüklerini öğrenmek, İngilizce öğrenmenin kolay yolu için iyi bir başlangıçtır. Bunun için İngilizcenin hayatta kalma sözcüklerini araştırın. Sözcük kartları kullanabilir ya da İngilizce öğretmeninizden yardım alabilirsiniz. En çok kullanılan kelime ve ifadeleri öğrenmek, İngilizce öğrenmenin kolay yolu ve aşamalarından biridir. Bir diğer yöntem de beğendiğiniz filmlerin senaryolarını okumak olabilir. İnternet’te bu konuda araştırma yapabilir ve filmin bölümlerini senaryodan takip ederek, tekrar tekrar izleyebilirsiniz.

 

İngilizce kitaplar okuyun

Yeni bir dil öğrenirken sıklıkla tavsiye edilen öğrenme biçimi kitap okumaktır. İngilizce eğitiminiz boyunca kolay bir dile sahip olan bir kitap, en iyi olandır. Örneğin İngilizce çocuk kitapları! Birkaç tane İngilizce çocuk kitabı edinin ve okuyup bitirdiğinizde, en az iki kere daha hızlı bir şekilde, sesli olarak okuyun. İngilizce öğrenmenin kolay yolu ve en hızlı aşaması, yinelenen sözcükleri tekrar etmektir. Her hafta elinizden geldiği kadar zaman ayırıp, bolca kitap okuyun.

 

 

Scroll to Top