HEMEN TIKLA ARA
0 212 233 09 99
ÜCRETSİZ WHATSAPP
BİLGİ HATTI

A1 Almanca kursu sınavı

SDM Dil Okulu Seviye Tespit Sınavları İngilizce Almanca İspanyolca Fransızca Çince İtalyanca Rusça Yunanca Portekizce Farsça Arapça Türkçe

 

A1 Almanca kursu sınavı, yetişkinler için düzenlenen bir sınavdır. Uluslararası geçerliliğe sahip resmi bir sertifika olan sınav belgesi, Aile Birleşimi vizesi için gereken dil belgesi olarak kullanılmaktadır. Bununla birlikte, Almanya’da Au-Pair olarak iş başvurusunda bulunmak ya da A1 basamağında elde ettiğiniz başarıyı belgelemek için de gereklidir. Almanca bilginizi -çok basit bir düzeyde- test eden sınav, Dillere İlişkin Avrupa Ortak Referans Çerçevesi’nin (GER) altı basamaklı yetkinlik derecelendirilmesinin 1. Basamağına (A1) denktir. Bu sınava, A1 Almanca kursu sınavı ile hazırlanabilir ve belgenizi en kısa sürede alabilirsiniz.

 

Aile Birleşimi

Almanya Aile Birleşimi için gerekli evraklar listesinde Almanca A1 sertifikası da vardır. Kişiler böylece basit düzeyde dil yeterliliklerini belgeleyebilirler. Sınavın ve ardından verilen belgenin amacı Almanya’da yaşamayı planlayan kişilerin, toplumsal hayatta iletişim problemi yaşamamaları ve çok daha hızlı bir şekilde adapte olmalarıdır. Bu nedenle A1 Almanca kursu sınavı önemlidir ve iyi bir şekilde hazırlanmak belgenizi sorunsuz bir şekilde almanızı sağlayacaktır.

 

Dört bölümden oluşan sınav, 100 puan olarak hesaplanır. Sınavda başarılı olabilmeniz için en az 60 puan almanız gerekmektedir. A1 Almanca kursu sınav aşamaları şu şekildedir:

 

Schreiben (Yazma):

Mektup ve form konularından oluşur. Böylece basit içerikli mektupları yazabilirsiniz.

 

Lesen (Okuma)

Bu bölüm, Almanca okuma parçalarını dair bir eğitimdit. Bu eğitim ile, basit telefon mesajlarını, broşürleri, ilan metinlerini okuyabilirsiniz.

 

Hören (Dinleme)

Konuşma ve dinleme pratikleri ile kulağınızın Almanca dilini daha iyi ayırt etmesi sağlanır. Duyduklarınızı anlayarak cevap verebilirsiniz.

 

Sprechen (Konuşma)

Bu eğitim bölümü, sözlü eğitimdir. Kendinizi tanıtabilir, soru ve cevaplarla günlük hayata dair konuşma pratikleri edinebilirsiniz.

 

A1 Almanca kursu sınavı için, birebir eğitimlerimiz sınav odaklı olarak yapılmakta ve kurs programı konusunda uzman eğitmenler tarafından hazırlanmaktadır. Ders programımız çerçevesinde sınav içeriği olan yazma, okuma, dinleme ve konuşma odaklı basit gramer bilgileri üzerinde durularak, daha önceki sorularla pratikler yapılmaktadır.

 

A1 Almanca kursu sınavı, karşınızdaki kişilerle basit bir dil düzeyinde iletişim kurmanıza yardımcı olacaktır. Günlük hayatta sıklıkla karşımıza çıkan kelime ve ifadeleri anlama ve kullanma becerisine sahip olacaksınız. Sosyal ortamlarda kendinizi tanıtabilecek, soru sorabilecek ve çeşitli konularda bilgi verebileceksiniz.

 

 

 

Scroll to Top