HEMEN TIKLA ARA
0 212 233 09 99
ÜCRETSİZ WHATSAPP
BİLGİ HATTI

A1 Almanca kursu

SDM Dil Okulu Seviye Tespit Sınavları İngilizce Almanca İspanyolca Fransızca Çince İtalyanca Rusça Yunanca Portekizce Farsça Arapça Türkçe

 

 

A1 Almanca kursu diğer bir deyişle,  Aile Birleşimi Sınavı (Start Deutsch 1), tüm Avrupa ülkelerinde tanınan ve Avrupa Ortak Dil Kriterleri çerçevesinde belirlenen altı basamaklı yetkinlik derecesinin (A1) ilk basamağıdır. Almanca Aile Birleşimi, farklı yerlerdeki aile bireylerinin birlikte yaşamak için bir araya gelmelerini ifade etmektedir. Federal Almanya yasalarına göre Almanya’da oturma müsaadesi almak isteyenler, Start Deutsch 1 sınavını başarı ile geçmek zorundadır. Bu da A1 Almanca kursunun önemini gözler önüne sermektedir. Sınavı yapma yetkisi ise TELC Lisanslı sınav merkezlerine aittir.

 

A1 Almanca kursu eğitimi

Almanya anayasasındaki birtakım reformlarla düzenlenen kurallardan biri de Aile birleşimi kavramının doğmasına neden olmuştur. Bu kurallar dizisi, bir yabancının ya da Alman vatandaşının yabancı uyruklu eşini ve çocuklarını hangi koşullar çerçevesinde Almanya’ya getirebileceğini belirlemektedir. Bununla birlikte yasa, Almanya’da yaşayan birisinin eşiyle birlikte oturma müsaadesi alabileceği gibi çiftlerin birbirinden bağımsız oturma izni alabilecekleri şeklinde birtakım özel durumları da kapsamaktadır. Bu çerçevede bir diğer husus ise Almanca Birleşimi Sınavı dolayısıyla A1 Almanca kursu eğitimidir.

 

Aile birleşimi kapsamındaki bireylerin Almanya’ya uyum süreçlerini kolaylaştırmak için ülkeye giriş yapmadan önce Almanca dil bilgilerini kanıtlamaları istenmektedir. Bu aslında, en basit Almanca bilgisi seviyesi olarak düşünülebilir. Bu sınava girenlerden “Adınız soyadınız nedir?”, “Adresiniz neresidir?” ya da iş ve ailenize dair soruları Almanca olarak cevaplaması istenir. Uyum gereksinimleri belirgin bir şekilde az olan yabancılar, dil bilgilerini kanıtlamak zorunluluğu taşımazlar. Birtakım özel durumlarda -üniversite diploması olanlar, mülteci statüsünde ya da Avrupa Birliği vatandaşları ya da daha önce Almanya’ya vizesiz giriş yapabilen yabancıların eşleri- istisnalar vardır. Bu özel durumlarında dışında eğer eş ya da diğer sebeplerden dolayı Almanya’da yaşamaya karar verdiyseniz, Aile Birleşimi Sınavı (Start Deutsch 1) için hazırlıklı olmanız gerekmektedir.

Aile Birleşimi Sınavı (Start Deutsch 1) dinleme, okuma, yazma ve konuşma olmak üzere dört bölümden oluşur. Aile Birleşimi Sınavında 100 puan üzerinden en az 60 puan almak şarttır. Konusunda uzman eğitimciler tarafından verilen A1 Almanca kursu eğitimi, sınavı geçmeniz için size en üst seviyede yardımcı olacaktır. Aslında günlük hayata odaklanan sınavda, birtakım basit notları yazabilmeniz, işaret levhaları ya da çevrenizdeki önemli tabelaları okuyabilmeniz, okula, hastaneye ya da otele kayıt yapabilmeniz, mektup ya da küçük notları anlayabilmeniz gibi bazı detaylar ön plana çıkacaktır. Tüm bunlar A1 Almanca kursu programınızın çerçevesini açıkça ortaya koymaktadır.

 

Aile Birleşimi kursları

A1 Almanca kursu eğitimi ile bir yandan yabancı ülkeye yerleşme planlarını gerçekleştirme şansına sahip olacağınız gibi diğer yandan Aile Birleşimi kurslarından da yararlanabilirsiniz. Bu tür kurslar sayesinde A1 Almanca kursu ile başladığınız süreci hızlandırabilir ve dil eğitiminin yanı sıra hukuki, tarihi ve kültürel bilgiler sunan kurslara katılabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

Scroll to Top