HEMEN TIKLA ARA
0 212 233 09 99
ÜCRETSİZ WHATSAPP
BİLGİ HATTI

Almanya Aile Birleşimi Kursu

SDM Dil Okulu Seviye Tespit Sınavları İngilizce Almanca İspanyolca Fransızca Çince İtalyanca Rusça Yunanca Portekizce Farsça Arapça Türkçe

 

Almanya Aile Birleşimi Kursu, Almanya’da yaşayan eş ya da ailelerinin yanına yerleşmek isteyenler için yapılan sınava hazırlık kursudur. Diğer bir deyişle, Almanya Aile Birleşimi Kursu ile Aile Birleşimi A1 Start Deutsch 1 sertifikası sınavı için çok daha donanımlı olarak hazırlanmanız mümkündür. Birebir eğitim yönteminin yanı sıra grup halinde de verilen kurslarla, bireysel öğrenme yetenekleriniz ön plana çıkartılarak Almanca bilgi seviyeniz artırılmaktadır.

 

Aile birleşimine yönelik kurslar

 

Almanya Aile Birleşimi Kursu, tıpkı diğer yabancı dil kursları gibi sizin iş ya da okul programınıza göre düzenlenerek, özel ders statüsü ile çok daha verimli bir eğitim kalitesi öngörmektedir.  Bununla birlikte, öğrencinin daha önce Almanca eğitimi alıp almaması, dil bilgisi ya da yetişkin olması kurs eğitimi için asla engel değildir. Almanya Aile Birleşimi kursu, öğrencinin dil seviyesine göre hazırlanmakta ve alanında uzman eğitmenler tarafından uygulanmaktadır. Diğer adı Start Deutsch 1 olan Almanca Aile Birleşimi A1 sınavı için verilen kursta, öğrenciler daha önce çıkan soruların yanı sıra ana dili Almanca olan öğretmenler sayesinde konuşma pratiği yoğun bir süreç geçirmektedir.

 

Eşiniz ya da yakınlarınızın yanına yerleşmek ve Almanya vizesi alabilmek için Aile Birleşimi A1 (Start Deutsch 1) sınavına girmeniz yasal bir zorunluluktur. “Konuşma,” Okuduğunu anlama”, “Yazma” ve “Dinleme” olmak üzere dört bölümden oluşan sınav, beklenen en basit seviyede Almanca bilginizi kontrol etmektedir. Bu standart üzerine hazırlanan Almanya Aile Birleşimi Kursu ile belirli bir seviyede Almanca seviyesine ulaşabilirsiniz. Böylece, basit ve kişisel bilgileri kapsayan formları doldurabilirsiniz; kendinizi tanıtabilir ve basit sorulara cevap verebilirsiniz; rakamlar, miktarları, saatleri ve fiyatları anlayabilir ve söyleyebilirsiniz; günlük yaşamda sıklıkla kullanılan ifadeleri öğrenerek, kullanabilirsiniz.

 

Aile Birleşimi A1 Start Deutsch 1 sertifikası, aile birleşimi çerçevesinde ülkeye gelecek olan bireylerin Almanya’ya uyum süreçlerini kolaylaştırmayı amaçlamaktadır. Bu da, Almanya’da yaşamaya başlamadan önce Almanca dilini basit dahi olsa öğrenmeniz ve dil becerilerini kazanmanız anlamına gelmektedir.

 

Alman vatandaşı ile evlenen her Türk vatandaşı, “Uyum Yasası” gereği, ülkeye gitmeden önce bir başlangıç (A1) seviyesinde Almanya Aile Birleşimi kursu eğitimi almak zorundadır.

 

Bu kursu bitirdikten sonra İstanbul, Ankara ve İzmir’de merkezi sistemle yapılan Almanca dil yeterlilik sınavına girerek 100 üzerinden 60 puan almanız gerekmektedir. Bu sınavı başarı ile geçmeniz halinde aile birleşimi vizesi için konsolosluğa başvurabilirsiniz.

 

Almanya Aile Birleşimi Kursu ile sınavı başarıyla geçebilir ve gerekli olan Aile Birleşimi A1 Start Deutsch 1 sertifikasını edinebilirsiniz. Konu hakkında eğitim danışmanlarımız ile görüşebilir ve öğretmenlerimizden destek alabilirsiniz.

 

 

Scroll to Top