HEMEN TIKLA ARA
0 212 233 09 99
ÜCRETSİZ WHATSAPP
BİLGİ HATTI

Rusça dil kursu İstanbul

SDM Dil Okulu Seviye Tespit Sınavları İngilizce Almanca İspanyolca Fransızca Çince İtalyanca Rusça Yunanca Portekizce Farsça Arapça Türkçe

 

Rusça, dünya edebiyatına yön veren birçok büyük yazarın ana dilidir. Lev Tolstoy, Fyodor Dostoyevski, Aleksandr Puşkin, Anton Çehov, İvan Turgenyev ve Maksim Gorki bunlardan sadece birkaçı… Elbette dili edebi olarak kullanmak ile günlük konuşma arasında farklar vardır. Ancak Rusçayı iyi bir şekilde öğrenmek ve konuşabilmek için bu dili ve kültürünü tanımak da ayrıca önemlidir. Yabancı bir dili öğrenmek aynı zamanda o dilin edebiyatına dâhil olmayı gerektirir. Özellikle de dili akademik olarak kullanacaksanız. Bununla birlikte yabancı bir dil için en iyi pratik yine okumaktır! Rusça dil kursu İstanbul, birebir eğitim yöntemi ile bu dili en iyi şekilde öğrenmenize olanak tanıyacaktır.

 

Rusça dili

Rus alfabesi 33 harften oluşur. Bu harflerin 10’u ünlü, 21’i ise ünsüzdür. İkisi ise ses karşılığı olmayan işaretlerdir. Rusça öğrenmek için ilk adım, Rus dili alfabesinin matbu kullanımı ile el yazısı arasında bazı harflerde farklılık olduğunu öğrenmektir. Rusça dilbilgisel cinsiyet kategorisine sahiptir; adları sınıflara ayırır ve birlikte kullanıldıkları sözcüklerle uyum ilişkisi gerektiren bir dil yapısı sergiler. Rus dilinde dilbilgisel bir kategori olarak bulunan cinsiyet kategorisi sayı, sıfat, zamir çekimleri başta olmak üzere dili etkilemez. Bununla birlikte Rusçanın çeşitli ifade araçlarına ve oldukça fazla istisnai kullanıma sahip olması, bu dili öğrenenler için en temel zorluklardan biridir. Bu zorluğun atlatılması ise doğru dil eğitimi ile mümkündür. Rusça dil kursu İstanbul, ana dili Rusça olan öğretmenlerle temel eğitiminizi en iyi şekilde almanıza yardımcı olacaktır.

 

Rusçayı birebir öğrenin

Rusça dil kursu İstanbul eğitimlerinde öğrenci odaklı öğretim sistemi uygulanmaktadır. Derslerde kişiye özel program ve materyaller belirlenmekte ve bilgi seviyesine göre adım adım ilerleme kaydedilmektedir. İnternet ve bilgisayar destekli ders programlarında özellikle görsel ve işitsel materyaller öne çıkarılmaktadır. Eğitim programdan en iyi şekilde yararlanmak ve hedef dile en kısa zamanda ulaşmak için sistemin doğru çalışması gerekir. Bu da Rusça derslerinin öğrencinin iş ya da okul programına göre ayarlanması anlamına gelmektedir. Rusça dil kursu İstanbul danışmanları öğrencinin iş ve eğitim durumuna göre en uygun programı belirlemekte ve eğitim danışmanları süreç boyunca aktif olarak öğrencilere rehberlik yapmaktadır.

Öğrenciye özel hazırlanan programlarda başlangıç seviyesi, günlük dil, temel dil bilgisi,  konuşma ve duyduğunu anlama, dil yapısına hâkim olma üzerinde yoğun çalışmalar yapılmaktadır. Rusça dil eğitimi videoları, çeşitli okuma metinleri ve birebir diyaloglar öğrencilerin derse katılımını ve eğitim motivasyonlarını artırmaktadır.

 

 

Scroll to Top