HEMEN TIKLA ARA
0 212 233 09 99
ÜCRETSİZ WHATSAPP
BİLGİ HATTI

Hızlı İngilizce kursu Şişli

SDM Dil Okulu Seviye Tespit Sınavları İngilizce Almanca İspanyolca Fransızca Çince İtalyanca Rusça Yunanca Portekizce Farsça Arapça Türkçe

 

 

İngilizceyi nasıl daha hızlı ve kolay öğrenebilirsiniz? Maalesef bu sorunun tek bir cevabı yok!  Fakat bu soruya en doğru cevap, size uygun öğrenme biçimlerini bulmak olabilir. Hızlı İngilizce kursu Şişli, bu konuda en pratik çözümlere ulaşmanızı sağlayabilir. Bununla birlikte bazı öğrenme biçimlerini de araştırabilir ve deneyebilirsiniz.

Örneğin“İngilizce düşünme” yöntemi size uygun olabilir mi? Elbette bu mümkün olabilirdi eğer ana dili İngilizce olanlar gibi düşünme yeteneğine sahip olsaydınız.  Bu durumda gerçekçi olmak zorundayız. İngilizce başlangıç seviyesindeyken, yeni kelimeleri ezberlemenin en hızlı yolu, çevirilerini kendi anadilinizde öğrenmektir ki bu yöntem, Şişli hızlı İngilizce kursu ile seviyenizi yükseltmenizi de sağlayacaktır.

İngilizce kelimeleri Türkçeye çevirmek ve böylece kelime dağarcığınızı artırmak için Google Translate gibi güvenilir araçlara ihtiyacınız vardır. Bununla birlikte bu araçları kullanarak nasıl çeviri yapacağınızı da bilmeniz gerekiyor. Bu konuda hızlı İngilizce kursu Şişli eğitiminde gördüğünüz derslerin de İngilizcenize büyük katkısı olacaktır.

 

Film diyaloglarını çevirerek İngilizce pratiği yapın

İngilizce filmler yıllardır en popüler öğrenme yöntemlerinden biridir. Muhtemelen dublajlı birçok İngilizce filme aşinasınız… Fakat artık orijinal İngilizce film izleme ve bunları çeviri alıştırmaları için kullanma zamanı geldi!

 

Hangi tür filmleri çevirmeye odaklanmalıyız?

Başlangıç seviyesindeyseniz aynı diyalogların tekrarlandığı filmleri izleyebilirsiniz. Örneğin çocuk filmleri, romantik komediler ya da süper kahramanlar işinize yarayabilir. Diyaloglar hızlı ve bir parça zor olsa da karmaşık değildir. Örneğin “10 Things I Hate About You”, “Toy Story” ya da “Forrest Gump” sizin için ilgi çekici olabilir. Daha ileri düzeydeki öğrenciler dili biraz daha karmaşık filmleri izleyebilirler. Her şeyden önce bir filmi başlangıcından sonuna dek çevirmeye çalışmayın. Filmin içinde bir sahne ya da bir bölümü seçebilirsiniz. Yapmanız gereken, satır satır ilerlemek! Altyazıyı dinleyin, filmi durdurun, okuyun ve not alın sonra tekrar “play” tuşuna basın… Bu alıştırmayı yapmaya devam ederken uzun süreli çeviriler yapmayı deneyebilirsiniz.

Bir sahneyi çevirmeyi bitirdiğinizde, çevrilmiş altyazılara ana dilinizde erişebiliyorsanız, çalışmanızı kontrol etmek için bunları kullanabilir ya da Online sözlüklerden yararlanabilirsiniz. Bu tür pratik çalışmalar hızlı İngilizce kursu için son derece yararlıdır. Bununla birlikte İngilizce eğitiminiz boyunca ilgi alanlarınıza yönelebilir böylece pratiklerinizi daha eğlenceli ve verimli hale getirebilirsiniz. Hızlı İngilizce kursu Şişli,  kişiye özel eğitim yöntemleriyle amacınıza uygun bir eğitim süreci sunacaktır.

 

 

 

Scroll to Top