HEMEN TIKLA ARA
0 212 233 09 99
ÜCRETSİZ WHATSAPP
BİLGİ HATTI

YDS özel ders

SDM Dil Okulu Seviye Tespit Sınavları İngilizce Almanca İspanyolca Fransızca Çince İtalyanca Rusça Yunanca Portekizce Farsça Arapça Türkçe

YDS – Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı, Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından yapılan dil sınavlarından biridir. YDS, aynı zamanda Üniversitelerarası Kurul Dil Sınavı (ÜDS) ve Kamu Personeli Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavının (KPDS) yerine yapılan ortak bir sınavdır. İlkbahar ve sonbahar dönemleri olmak üzere yılda iki kez gerçekleştirilir. Sınavda yabancı dil bilgisi gramer, okuma, kelime bilgisi ve anlama seviyesini ölçen çoktan seçmeli test yöntemi kullanılır. YDS, ÖSYM tarafından yabancı dil tazminatı almak isteyen kamu personelleri ile kamu kuruluşlarına yerleşmek isteyenlerin yabancı dil bilgisi seviyelerini belirlemek için de uygulanır.

YDS sınavı, yüksek lisans programlarına girecek üniversiteden lisans derecesi ile mezun olan adayların ve kamu kuruluşunda yurt dışında görevlendirme gerekçesiyle yabancı dil bilgisi seviyesine ihtiyaç duyanlar için de gereklidir. YDS, üniversitede kariyer hedefleyen doçent, doktora ve sanatta yeterlilik isteyen adaylar için oldukça önemli bir sınavdır. İş, meslek ya da akademik hayatınızda yabancı dil ilk sırada yer alıyorsa bu sınava hazırlanmanın en pratik yöntemlerinden biri de yds özel ders olacaktır. Mesleğinizde ilerlemek ve yurt dışında kariyerinizi yükseltmek istiyorsanız YDS sınavına iyi hazırlanmak zorundasınız. İngilizce bilginizi iyi bir seviyeye ulaştırmak ve iş hayatınızı desteklemek için yds özel ders, başarı çizginize direkt etki edecektir. Eğitim alanında deneyimli öğretmenlerimiz ve danışmanlarımız, yds özel ders ile sınavda son derece iyi bir puan almanızı sağlayacaktır.

YDS’ye başvuru yapabilmeniz için ÖSYM tarafından belirlenen başvuru tarihleri arasında yine ÖSYM tarafından belirlenen sınav ücretini yatırmanız gerekmektedir. Başvuru tarihleri içerisinde sınav ücreti yatırılmadığı takdirde sınav başvurusu geçersiz sayılacaktır. ÖSYM tarafından yapılan son açıklamada, YDS puanlarının geçerlilik süresi puana ait sınav tarihinden itibaren 5 yıl olarak belirlenmiş durumdadır.

Seksen adet sorudan oluşan YDS, 180 dakikadır.

YDS seviyeleri 100 tam puan üzerinden aşağıdaki şekilde seviyelere ayrılmaktadır:

A Seviyesi: 90 – 100 arasındaki puanlar

B Seviyesi: 80 – 89 arasındaki puanlar

C Seviyesi: 70 – 79 arasındaki puanlar

D Seviyesi: 60 – 69 arasındaki puanlar

E Seviyesi: 50 – 59 arasındaki puanlar

 

yds özel ders

YDS’ye İngilizce kursu prensipleri doğrultusunda, sıkı bir eğitim programıyla hazırlanmalısınız. YDS için zaman ve bütçenizi en iyi kullanmanın yolu iyi bir eğitim kurumunda derslere devam etmektir. Alanında uzman eğitimcilerimiz yds özel ders ile 80 sorudan oluşan sınavda çok daha başarılı olmanızı ve kariyer hedefinize kısa sürede ulaşmanızı sağlayacaktır.

 

 

Scroll to Top