HEMEN TIKLA ARA
0 212 233 09 99
ÜCRETSİZ WHATSAPP
BİLGİ HATTI

yds kursu İstanbul

SDM Dil Okulu Seviye Tespit Sınavları İngilizce Almanca İspanyolca Fransızca Çince İtalyanca Rusça Yunanca Portekizce Farsça Arapça Türkçe

Yükseköğretim Kurulu’nun talimatıyla Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından yapılan YDS, Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı’dır. İlkbahar ve sonbahar dönemleri olmak üzere yılda iki kez gerçekleştirilir. YDS, ÖSYM (Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı) tarafından yabancı dil tazminatı almak isteyen kamu personelleri ile kamu kuruluşlarına yerleşmek isteyenlerin yabancı dil bilgisi seviyelerini belirlemek için uygulanır.

Bununla birlikte YDS Sınavı, Üniversitelerarası Kurul Dil Sınavı (ÜDS) ve Kamu Personeli Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavının (KPDS) yerine yapılan ortak bir sınavdır. Sınavda yabancı dil bilgisi gramer, okuma, kelime bilgisi ve anlama seviyesini ölçen çoktan seçmeli test yöntemi kullanılır.

YDS, üniversitede kariyer hedefleyen doçent, doktora ve sanatta yeterlilik isteyen adaylar için oldukça önemli bir sınavdır. Seksen adet sorudan oluşan YDS, 180 dakikadır. Aynı zamanda yüksek lisans programlarına girecek üniversiteden lisans derecesi ile mezun olan adayların ve kamu kuruluşunda yurt dışında görevlendirme gerekçesiyle yabancı dil bilgisi seviyesine ihtiyaç duyanlar için de gereklidir. İş, meslek ya da akademik hayatınızda yabancı dil ilk sırada yer alıyorsa bu sınava hazırlanmanın en pratik yöntemlerinden biri de yds kursu İstanbul olacaktır. Mesleğinizde yeni atılımlar yapmak hatta yurt dışında kariyerinizi yükseltmek istiyorsanız YDS sınavına iyi hazırlanmak zorundasınız. İngilizce bilginizi bir adım daha ileriye götürmek ve iş hayatınızı desteklemek için yds kursu İstanbul, iyi bir fırsat yakalamanıza yardımcı olabilir. Eğitim alanında deneyimli öğretmenlerimiz ve danışmanlarımız, yds kursu İstanbul ile sınavda son derece iyi bir puan almanızı sağlayacaktır.

YDS sınavına nasıl başvurabilirsiniz?

YDS’ye başvuru yapabilmeniz için ÖSYM tarafından belirlenen başvuru tarihleri arasında yine ÖSYM tarafından belirlenen sınav ücretini yatırmanız gerekiyor. Başvuru tarihleri içerisinde sınav ücreti yatırılmadığı takdirde sınav başvurusu geçersiz sayılıyor.

YDS puan seviyeleri nelerdir?

ÖSYM tarafından yapılan son açıklamada, YDS puanlarının geçerlilik süresi puana ait sınav tarihinden itibaren 5 yıl olarak belirlenmiş durumdadır.

YDS seviyeleri 100 tam puan üzerinden aşağıdaki şekilde seviyelere ayrılmaktadır:

A Seviyesi: 90 – 100 arasındaki puanlar

B Seviyesi: 80 – 89 arasındaki puanlar

C Seviyesi: 70 – 79 arasındaki puanlar

D Seviyesi: 60 – 69 arasındaki puanlar

E Seviyesi: 50 – 59 arasındaki puanlar

 

YDS kursu

Çoktan seçmeli olarak yapılan sınava hazırlanmak için okuduğunuzu anlama, kelime, dil bilgisi ve çeviri yeteneklerinizin gelişmiş olması gerekiyor. YDS’ye yeni bir dili öğrenmenin prensipleri doğrultusunda, sıkı bir kurs programıyla hazırlanmalısınız. YDS için zaman ve bütçenizi en iyi kullanmanın yolu iyi bir eğitim kurumunda derslere devam etmektir. Böylece yds kursu İstanbul ile 80 sorudan oluşan sınavda çok daha başarılı olabilir ve kariyer hedefinize kısa sürede ulaşabilirsiniz. Teknik sınav bilgilerinin ön plana çıkartılarak düzenlendiği yds kursu İstanbul için eğitim danışmanlarımızdan bilgi ve destek alabilirsiniz.

 

Scroll to Top