HEMEN TIKLA ARA
0 212 233 09 99
ÜCRETSİZ WHATSAPP
BİLGİ HATTI

Yabancı Dil Sınavları | Hazırlık için İpuçları ve sınavlar arasındaki Farklılıklar

SDM Dil Okulu Seviye Tespit Sınavları İngilizce Almanca İspanyolca Fransızca Çince İtalyanca Rusça Yunanca Portekizce Farsça Arapça Türkçe

Yabancı Dil Sınavlar Hazırlık için İpuçları ve sınavlar arasındaki Farklılıklar en iyi şekilde hazırlanmanın yolları.

Yabancı Dil sınavları niçin bu kadar çok büyük önem taşımaktadır bunu birlikte inceleyelim!

Globalleşen dünyada  yabancı dil , hem akademik hayatımızda hem de profesyonel hayatta büyük bir öneme sahiptir. Birçok akademik okullar ve üniversiteler  lisansüstü eğitim başvurularında yada bazı iş ve meslek dalları  için yabancı dil sınavları test sonuçları talep etmektedir . Aynı zamanda milletlerarası  iş pozisyonlarında iş pozisyonu  beklentisi olan bireyler için de yabancı dil sınavları son derece kritik bir öneme sahiptir.

En Yaygın ve Geçerli Yabancı Dil Sınavları 

1 – TOEFL (Test of English as a Foreign Language)

TOEFL, İngilizce yabancı fil yeterliliğini ölçebilen ve dünya çapında kabul  edilen yaygın bir  sınavdır. Öncelikle nasıl abi Amerika , Kanada gibi ülkelerde eğitim görmek isteyen öğrenciler öncelikle bu sınavı tercih etmektedirler.

2- IELTS (International English Language Testing System)

IELTS, İngiltere, Avustralya, Kanada ve  daha diğer birçok avrupa  ülkesinde geçerlidir. Akademik ve Genelden oluşan iki modülü bulunmaktadır. Akademik modül eğitim amaçlı okumak isteyen öğrenciler de kullanılır, Genel modül öncelikle iş ve göçmenlik başvurularında kullanılmaktadır.

IELTS Kursu
 3- YDS (Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı)

Tamamen Türkiyeye özgü bu sınava  kamu ve akademik alanlarda yabancı dil seviyesini  ölçmek için kullanılan bir sınavdır bir çok dil için Kullanılmaktadır . İngilizcenin dışında Almanca, Fransızca, Arapça gibi diğer dillerde Yds sınavı yapılır Daha önce Türkiye’de yapılmakta olan Üds üniversite deneme sınavı, KPDS kamu personeli sınav ya da YDS yabancı dil YDS çatısı altında toplanmıştır .

YDS Kursu
4- GOETHE sertifika sınavı

Almanca dil yeterliliğini ölçen bu sınavı dünyada geçerli  kabul gören bir sertifika sınavıdır. A1’den başlar be  C2 seviyesine kadar farklı seviyelerde yapılmaktadır Sınavı tamamen Goethe düzenlemektedir .

5- DELF/DALF (Diplôme d’études en langue française / Diplôme approfondi de langue française)

Fransızca dil yeterliliğini ölçen  bu sınavdır tamamen Fransa’da ki üniversitede akademiler için kullanılmaktadır.
Daha detaylı bilgi için,

TOEFL-IBT Kursu
Scroll to Top