HEMEN TIKLA ARA
0 212 233 09 99
ÜCRETSİZ WHATSAPP
BİLGİ HATTI

Yabancı dil olarak İngilizce eğitimi

SDM Dil Okulu Seviye Tespit Sınavları İngilizce Almanca İspanyolca Fransızca Çince İtalyanca Rusça Yunanca Portekizce Farsça Arapça Türkçe

 

Yabancı dil olarak İngilizce eğitimi, meslek ya da akademik kariyeriniz için en önemli kriterlerden biridir. İngilizce, eğitiminizin ya da profesyonel kariyerinizin hangi aşamasında olursanız olun mutlaka öğrenmeniz gereken bir dünya dilidir. Bununla birlikte dil eğitimi detaylı ve ayrıcalıklı bir alandır. Konusunda uzman olan eğitimcilere ihtiyaç duyan İngilizce dili, uzun ve sabırla takip edilecek bir süreçtir. İngilizce eğitiminin başarılı olması sizin hedef ve amaçlarınız kadar kurumun ya da öğretmenlerinizin yeterliliğiyle de doğru orantılıdır. Bu durumda yabancı dil olarak İngilizce eğitimi için karar vermeden önce araştırma yapabilir ve eğitim danışmanlarıyla bir araya gelebilirsiniz. Unutmayın ki profesyonel kariyerinizi yükseltmek yine sizin elinizdedir.

 

Kendinize yeni hedefler belirleyin

Meslek ya da akademik kariyerinizde başarılı olmak için birçok formül vardır. Elbette bunların en başında çok çalışmak ve gelişime açık olmak gelmektedir. Kişisel gelişimciler bu iki temel maddeye alt alta pek çok başlık daha ekleyebilirler. Şüphesiz hepsi de önemli ve yerine getirilmesi gerekenlerdir. Fakat içlerinde bir tanesi var ki, meslek ve akademik hayatınızda olmazsa olmaz! Bu madde, hedef belirlemektir. İşte yabancı dil olarak İngilizce eğitimi tam da bu maddenin karşılığıdır, çünkü kendinize yeni hedefler belirlemek için ilk yapmanız gereken yeni bir yabancı dil öğrenmektir. İngilizce başta olmak üzere birkaç yabancı dili iyi derece bilmek ve konuşmak, iş ve eğitim kariyerinizde size büyük aşamalar kaydettirecektir. Bu durumda hangi mesleği seçerseniz seçin ya da yetenek ve ilgi alanlarınıza göre mesleğinizi belirleyin, kendinizi geliştirmek, yeni gelişmelere adapte olmak, iş ya da mesleğinizle ilgili yurt dışındaki eğitim kurumları veya meslektaşlarınızla bağlantıya geçebilmek için İngilizce öğrenmeniz şarttır. Bu hedef ve doğal olarak sonuç sizi yönlendirecek ve İngilizce eğitiminiz için ilk adımları atmanızı sağlayacaktır.

 

Hedeflerinize adım adım yaklaşın

Bugüne kadar İngilizce eğitimi hakkında pek çok şey okumuş ya da dinlemiş olabilirsiniz. Fakat içlerinden bir tanesi var ki, oldukça önemli… Bu husus, İngilizce eğitiminizi aralıksız olarak sürdürmenizden başkası değildir. Böylece hedeflerinize adım adım yaklaşmanız daha kolay olacaktır. Yabancı dil olarak İngilizce eğitimi almaya başladığınız andan itibaren, uzun bir sürece giriyorsunuz demektir. Bu süreci donanımlı ve kaliteli bir İngilizce eğitim kurumu ile biraz daha kısaltabilir ya da birebir İngilizce kursları ile hızlandırabilirsiniz. Ancak eğitiminize ara vermek, İngilizce bilgilerinizin gerilemesine ya da durmasına neden olacaktır. Doğru bir eğitim kurumu ve verimli öğretim biçimleri ile İngilizce bilginizi hedef ve amaçlarınız doğrultusunda ilerletebilirsiniz. Her level sizi hayalinizdeki işe bir adım daha yaklaştıracaktır. Şüphesiz, İngilizce eğitimi sadece okul, kurs ya da yurt dışına bağlı değildir. Size uygun koşulları sağlayan bir eğitim kurumunda, ana dili İngilizce olan öğretmenlerinizle sürdüreceğiniz eğitiminizi, teknolojik imkanları kullanarak evinizdeki pratiklerle de geliştirebilirsiniz.

 

Unutmayı ki, yabancı dil olarak İngilizce eğitimi yüz yılımızın en önemli kişisel ve mesleki gelişim maddelerinden biridir ve olmaya da devam edecektir.

 

 

 

Scroll to Top