HEMEN TIKLA ARA
0 212 233 09 99
ÜCRETSİZ WHATSAPP
BİLGİ HATTI

Uygulamalı İngilizce eğitim

SDM Dil Okulu Seviye Tespit Sınavları İngilizce Almanca İspanyolca Fransızca Çince İtalyanca Rusça Yunanca Portekizce Farsça Arapça Türkçe

 

Yeni bir dil öğrenmek ya da günümüzün en geçerli dillerinden biri olan İngilizceyi meslek ve akademik hayatınızın bir parçası haline getirmek için ne yapmanız gerekir? Bu soru, bir diğerini de beraberinde getirecektir: “İngilizceyi ya da yeni bir yabancı dili en iyi nasıl öğrenebilirim?” Açıkçası cevap vermesi pek de kolay bir soru değil… Ancak çok zor da değil! Tıpkı yabancı dil öğrenmek gibi… İngilizce öğrenmek zor bir süreç olarak düşünülse de doğru bir eğitim programı ile başarılı olmanız mümkün… İşte asıl sorun da burada! Sizin için doğru olan eğitim programını bulmak ve uygulamak! Bu makalede uygulamalı İngilizce eğitim ile bu soruların cevapları üzerinde duracağız.

 

 

Uygulamalı İngilizce

 

Yeni bir dili öğrenmek demek, o dili iş, okul, ev ve tabii ki sokakta kullanmak demektir. Bu durumda dilin birçok öğrenme biçimini de kavramış olmanız gerekir ki bunların başında konuşma ve duyduğunu anlama becerileri gelmektedir. Aslında uygulamalı İngilizce eğitim de bu tür becerilerin bir arada kullanıldığı oldukça önemli bir programdır.

 

İngilizce eğitimi genel olarak temel gramer bilgisi ile başlar. Elbette yeni bir dili öğrenirken öncelikle dilin yapısı hakkında detaylı bilgilere sahip olmamız gerekir. Özellikle ana dilimizin dışında bir dil kullanıyorsak eğer, yazma, konuşma ve anlama eylemleri olmazsa olmaz bilgiler bütünüdür. Açıkçası bu kuralları öğrenmek çok da kolay değildir ve işte bu noktada uygulamalı İngilizce eğitim programı öne çıkmaktadır.

 

İngilizce eğitiminizde hassas noktalardan biri olan öğrenme biçimleri de uygulamalı İngilizce eğitim dersleri için çok önemlidir. Peki, bu öğrenme biçimleri nelerdir? Daha da önemlisi uygulamalı İngilizce eğitim programı içerisinde nasıl kullanılabilir? Aslında bu iki soru, “İngilizceyi ya da yeni bir yabancı dili en iyi nasıl öğrenebilirim?” sorusunun cevabını da içinde barındırmaktadır. Çünkü İngilizce dil eğitiminizde en verimli yöntemlerden biri de uygulamalı eğitimdir. Bir dili öğrenmenin kıstası dili kullanabilme düzeyine gelmiş olmanızdır. Bu da şüphesiz uygulama derslerinin gerekliliğini göstermektedir.

 

 

Uygulamalı İngilizce eğitim

 

İngilizce eğitimi almaya başladığınız kurs eğer uygulamalı İngilizce eğitim programına sahip ise, doğru yerdesiniz demektir. Bu durumda dikkat etmeniz gereken en temel nokta, ana dili İngilizce olan eğitmenlerden ders almaktır. Böylece uygulamalı İngilizce eğitim programı için gerekli olan ortamı yakalarsanız. Ana dili İngilizce olan bir eğitmen size sadece dili öğretmekle kalmayacak, konuşma biçimlerinin çok önemli olan nüansları hakkında da bilgi verecektir. Şüphesiz dil bilgisi kurallarını öğrenmek ve bu kuralları uygulayarak konuşmak çok önemlidir. Ancak sokak dili ya da günlük konuşmalar, ana dilde birçok kuralı es geçer. Bu da gramer bilgisinin yanında günlük konuşma kalıplarını da bilmeniz gerektiğini gösterir.

 

Uygulamalı İngilizce eğitim kursu ile bir yandan gramer bilginizi geliştirirken diğer yandan ana dili İngilizce olan eğitmenlerle günlük konuşma dilini de öğrenecek; konuşma, dinleme ve anlama becerilerinizi geliştireceksiniz.

 

 

Scroll to Top