HEMEN TIKLA ARA
0 212 233 09 99
ÜCRETSİZ WHATSAPP
BİLGİ HATTI

Uygulamalı İngilizce eğitim

SDM Dil Okulu Seviye Tespit Sınavları İngilizce Almanca İspanyolca Fransızca Çince İtalyanca Rusça Yunanca Portekizce Farsça Arapça Türkçe

 

Yeni bir yabancı dil öğrenmeye başlamak ya da İngilizcenizi geliştirmek istiyorsanız eğer, ilk yapmanız gereken size uygun eğitim biçimini bulmak ya da keşfetmektir. Fakat bu öğrenciler tarafından nadiren uygulanan bir sistemdir. Bunun temel nedeni öğrencinin öğrenme biçimi konusunda bir fikre sahip olmaması ya da ne yapacağını tam olarak bilememesidir. Oysa daha verimli bir yabancı dil eğitiminin sürdürebilmesi için kişisel hobiler bile size yardımcı olabilir. Sinema, tiyatro, edebiyat hatta spor ve yemek kültürü bile! Tabii mesleki alanınıza bağlı ilgi alanları çok daha verimli olacaktır. Böylece uygulamalı İngilizce eğitim için ilk adımı atmış olursunuz. Özellikle de bunu deneyimli bir eğitim kurumu ile sürdürmek, İngilizcenizin çok daha kısa sürede gelişmesine katkı sağlayacaktır.
How Do I Improve My English?
Uygulamalı İngilizce eğitim için en temel soru, işte budur! Aslında ilk paragrafta sözünü ettiğimiz kişisel hobi ya da yeteneklerin öğrenme biçimini belirlemesi de aşağı yukarı bu sorunun karşılığı olabilir. Bu noktada önemli olan doğru eğitim kurumu ile bir araya gelmek ve seviyenize uygun bir ders metodu ile çalışmaya başlamaktır. Uygulamalı İngilizce eğitim, ana dili İngilizce olan eğitmenlerle, başta gramer olmak üzere dil bilgisinin konuşma pratikleri olarak uygulanmasıdır. Diğer bir deyişle uygulama demek, dinleme, anlama, konuşma ve yazma yeteneklerinizin geliştirilmesidir. Böylece eğitiminiz boyunca bir yandan gramer bilgilerinizi geliştirirken diğer yandan tüm bunları uygulamalı bir biçimde pratik etme şansına sahip olursunuz.
Peki, nasıl bir çalışma metodu uygulayabilirsiniz? Uygulamalı İngilizce eğitimi, ana dili İngilizce olan eğitmenlerle birebir verilen derslerdir. Öğrenme-öğrenci diyaloğunun tamamen İngilizce dili kullanılarak yapılması, uygulamalı eğitim için en önemli faktördür. İngilizce bilginizin daha iyi gelişmesi için diğer bir faktör de, derslerinize düzenli olarak ve hep aynı saatte katılmanızdır. Böylece uygulamalı eğitim saatlerinizi kaçırmaz diğer yandan da çok daha sistemli bir eğitime geçmiş olursunuz. Uygulamalı İngilizce eğitimde öğretmeninizle birlikte her gün için bir program düzenlemeniz gerekir. İngilizce öğretmeninizle birlikte oluşturacağınız programı okuldaki ders günlerinize göre ayarlayabilirsiniz. Örneğin okuldan önce, okuldan sonra, sabahları ya da akşamüzeri gibi. Bununla birlikte çalışan bir öğrenciyseniz, uygulamalı İngilizce eğitim programınızı yine kendi zamanınıza göre ayarlamanız mümkündür.
Uygulamalı dersler
Eğitim sürecinizin verimli geçmesi için ilk adım seviye tespitidir. Böylece öğretmeniniz uygulamalı İngilizce eğitim programınızı hazırlayıp sizinle birlikte paylaşmaya başlayacaktır. Bu durumda uygulamalı derslerinizde neler yer alacak? Öğretmeninizin listesinde muhtemelen şu cümleler olacaktır:
-Watch let’s learn English
-Practice the conversation with a friend
-Teach the new expression to family or friends
-Watch English at the movies
-Write a note to a friend about the expression
-Learn news words
-Write a sentence using the word
-Read or listen to English stories
-Write three sentences
İngilizce eğitiminiz süresince, kurs ortamında ya da okulda yabancı dili sizden daha iyi ya da size eşit olan arkadaşlar edinebilir ve kısa sürelerde de olsa konuşma pratikleri yapabilirsiniz. Bu da uygulamalı eğitiminize iyi bir katkı sunacaktır. İngilizce eğitiminde en önemli adımlardan biri hedef belirlemektir. Bu hedefi kendi başınıza belirleyebileceğiniz gibi İngilizce öğretmeninizle birlikte de yapabilirsiniz. Bu durumda aşağıdaki cümleler bir yandan uygulamalı İngilizce eğitim programınızı çok daha verimli bir şekilde yürütmenizi sağlarken diğer yandan hedefinize de yaklaşmanıza yardımcı olacaktır.
Here are some examples:
-I will learn four new idioms in the next month and use them with friends.
-I will practice speaking with my friends three times a week.
-I will write sentences with five new English words every week.
Uygulamalı İngilizce eğitim programı için eğitim danışmanlarımızla görüşebilir, ana dili İngilizce olan eğitmenlerinizle en kısa sürede derslerinize başlayabilirsiniz
Scroll to Top