HEMEN TIKLA ARA
0 212 233 09 99
ÜCRETSİZ WHATSAPP
BİLGİ HATTI

Tavsiye edilen dil kursu

SDM Dil Okulu Seviye Tespit Sınavları İngilizce Almanca İspanyolca Fransızca Çince İtalyanca Rusça Yunanca Portekizce Farsça Arapça Türkçe

 

 

İngilizce eğitimi, meslek ve akademik hayatımızın vazgeçilmez bir ögesidir. İngilizce bilgisine ihtiyaç duymadığımız neredeyse hiçbir iş dalı yok! Üstelik giderek daha da gelişen teknoloji, evimizden ya da ofisimizden dünyanın diğer ucundaki profesyonellerle iletişim kurmamızı ve çalışma programlarımızı yürütmemizi sağlıyor. Aslında başarılı bir kariyer hiç de zor değil! Elbette başarılı bir kariyer için pek çok unsurun bir araya gelmesi gerekiyor fakat bunlar arasında üç madde var ki, son derece önemli… Birincisi, sevdiğiniz işi yapmak; ikincisi, işinizde ilerlemek ve uzmanlaşmak için gerekli donanımları edinip, sürekli gelişim içerisinde olmak ve üçüncüsü elbette bir yabancı dili en iyi şekilde konuşmak! Özellikle İngilizce eğitiminin çok ama çok önemli olduğunun altını çizelim… Bu durumda ihtiyacınız olan bir şey daha var: Tavsiye edilen dil kursu.

 

Başarıda dil kursu faktörü

Son zamanlarda oldukça popüler olan bir tanımlama var: Kariyer planlaması… Kesinlikle üzerinde durulması, kafa yorulması ve uzun ya da kısa vadede başarıl bir kariyer için neler yapılabileceğinin planlanması gerekiyor. Hatta bu bir zorunluluk… Şurası bir gerçek ki, her yıl üniversitelerden binlerce kişi mezun oluyor ve bunların büyük bir bölümü sizinle aynı mesleğe sahip! Bu da yurt içi ve yurt dışındaki iş başvurularında binlerce rakibinizin olduğu anlamına geliyor. Peki, bu rakipleri yenmek ve birkaç adım öne çıkmak için neler yapmanız gerekiyor ya da sizin diğerlerine göre farkınız neler olabilir? İşte bu noktada karşımıza “Başarıda dil kursu faktörü” çıkıyor. Eğer iyi bir kariyer planlaması yapmak istiyorsanız, ilk sırada yer alacak ve büyük harflerle yazılacak ilk madde, YENİ BİR YABANCI DİL ÖĞREN olacaktır. Ve bunun devamında da tavsiye edilen dil kursu araştırması… İngilizce ya da diğer yabancı dillerden birisini seçip -hatta 2 dil öğrenmek kariyer planlamanızda üstün bir başarıdır- sürece odaklanmak için bir an önce adım atmalı ve eğitiminize başlamalısınız.

 

Tavsiye edilen dil kursu

Kariyer planlamasının en kritik ve olmazsa olmaz noktalarından biri de yabancı dildir. Aslına bakarsanız, İngilizce ya da başka bir yabancı dil olmadan iyi bir kariyer planlaması yapmak pek de kolay değil… Fakat umutsuzluğa kapılmayın… İlköğretim çağından bu yana öğrenmeye çalıştığınız İngilizceniz, hala istediğiniz düzeyde değilse, yapmanız gereken tavsiye edilen dil kursu ile tanışmak, danışmanlarla bir araya gelerek dilinizi geliştirmek ve ilerletmek için çaba sarf etmektir.

 

Hangi yaş ya da meslekte olursanız olun kariyer planlamasının size sağlayacağı en büyük yarar, hedef ve amaçlarınızı doğru olarak belirlemektir. İstek ve yeteneklerinize uygun bir hedef, başarıya giden en doğru adımlardan biridir. Ancak kendinize bu konuda yardım etmeli ve kariyer planınızı desteklemek için gerekli donanımları edinmelisiniz. Bu da bizi dönüp dolaşıp yabancı dil eğitimine getiriyor. Dolayısıyla çemberin hangi noktasında durursanız durun, İngilizce ya da diğer yabancı dillerden birini öğrenme zorunluluğu her zaman karşısınız çıkacaktır. İngilizce bilginizi geliştirmenin en kısa yolu ise tavsiye edilen dil kursu ile zaman kaybetmeden iletişime geçmektir.

 

 

 

 

 

 

Scroll to Top