Rusça öğrenmek için yöntemler

SDM Dil Okulu Seviye Tespit Sınavları İngilizce Almanca İspanyolca Fransızca Çince İtalyanca Rusça Yunanca Portekizce Farsça Arapça Türkçe

Rusça, farklı bir dil öğrenmek isteyenler için en özel dillerden biridir. Slav Dilleri ailesinin üyesi olan Rusça, ülkemizde turizm ve yatırım faaliyetlerinin 2000’li yıllarda artması sonucu ciddi anlamda önem kazandı.

Tertemiz sahilleri, geniş kumsalları ve tarihi zenginlikleriyle ünlü olan ülkemize, her yıl milyonlarca Rus turist geliyor. Rusça Kursu için birçok insan çabalıyor. Çünkü hem kişisel gelişim hem de iş hayatında başarıyı yakalamak için Rusça bilmek önem taşıyor.

Rusça öğrenmek için öncelikle hedefinizi belirlemenizi, ardından bire bir eğitim sunarak kişiye özel butik anlayışa sahip bir kursa gitmenizi öneririz. Bu aşamada kursun kalitesi çok önemli. Rusça eğitimi için formasyonu bulunan eğitimcilerden ders almanız gerekir.

Rusça kursu amacınıza uygun, iş alanınıza yardımcı olacak terimler ve konuşma kalıpları ile öğrenmelisiniz. Örneğin; turizm alanında çalışıyorsanız, bir Rus turistle neler konuşulur, nasıl diyalog kurarsınız bunlar hakkında bilginiz olmalıdır. Turistik bir bölgede yaşıyorsanız yine Rusça bilmeniz gerekir. Çünkü her zaman Rus turistlerle iş

ya da sosyal hayatınızda bir araya gelirsiniz.

Mesela bir firma sahibisiniz ve Rusya ile sürekli irtibattasınız. Rus müşterilerinizle iş ilişkilerinizi geliştirmede sadece sunduğunuz ürünler değil kişisel ilişkileriniz de devreye girer. Günlük diyaloglar kurma, onların özel günlerini hatırlama, resmi ve dini bayramlarını kutlamak gibi konular müşterinizle aranızdaki bağı arttırır.

Müşterilerinizle aranızda bir köprü kurmak isterseniz Rusça bilmeniz gerekir. Rusya’ya ürün ihraç eden bir firma için dile hakim olan çalışanlara ihtiyaç olduğu unutulmamalıdır. Rusya ile bağlantılarınızı bir tercüman aracılığıyla yaptığınızda maliyetleriniz yükselir. Ancak şirket müdürü ya da çalışanlarınızın Rusça bilmesi daha iyi olur. Böylelikle masraflarınızı minimuma indirmiş, şirket prestijinizi en üst seviyeye çıkarmış olursunuz.

Rusya’ya seyahat etmek istiyorsanız da günlük yaşamda kullanacağınız cümlelerden başlayarak konuşma odaklı eğitim almanız sizin yararınıza olur.

Scroll to Top
Scroll to Top