HEMEN TIKLA ARA
0 212 233 09 99
ÜCRETSİZ WHATSAPP
BİLGİ HATTI

Rusça eğitim sistemi

SDM Dil Okulu Seviye Tespit Sınavları İngilizce Almanca İspanyolca Fransızca Çince İtalyanca Rusça Yunanca Portekizce Farsça Arapça Türkçe

 

Dünya dilleri arasında en köklü olanlarından biri de Rusçadır. Dilin bilinen başlangıç tarihi 858 yılına dek uzanır. Doğu Slav dilleri alt grubunda yer alan Rusçada sözcüklerin birçoğu eski Rus dilinden gelmektedir. Geçmişi binlerce yıl öncesine uzanan Rusça, günümüzde de en etkin dillerden biridir. Dünya üzerinde en çok konuşulan yedinci dil olan Rusçanın kullanım alanı profesyonel çevrelerde son derece geniştir. Rusça, meslek ve iş kariyerinizde yeni bir sayfa açmak ve hedeflerinize çok daha hızlı varmak için size katkı sağlayacak dillerin başında gelmektedir. Rusça eğitim sistemi ile bu dünya dilini öğrenebilir ve profesyonel hayatınızda yeni oluşumlara doğru yelken açabilirsiniz.

 

Rusça konuşun!

Yeni bir dili öğrenmenin ilk adımı, her zaman belirttiğimiz gibi, sizin kararlılığınıza bağlıdır. Şurası bir gerçek ki, Rusça ya da bir başka yabancı dili öğrenmek uzun soluklu bir maceradır. Bu süreçte, çok hevesli ve azimli olduğunuz anlar olduğu gibi durakladığınız ya da yorulduğunuz anlar da olacaktır. Ancak önemli olan motivasyonunuzu hiçbir zaman kaybetmemenizdir. Kaliteli bir eğitim kurumunun yardımını almak, Rusça eğitiminize hız katacaktır. Rusça eğitim sistemi, birebir öğretim biçimi ile köklü ve etkin bir kurs süreci sunmaktadır. Rusça konuşmak, sistemli bir eğitim programı ve deneyimli öğretmenlerle çok daha çabuk ve etkin olacaktır.

 

Rusça eğitim sistemi

Rusça eğitim sistemi, ana dili Rusça olan eğitmenlerle gerçekleştirilen size özel bir programdır. Öğrencinin Rusça dili seviyesi temel alınarak başlanan eğitim süresince, meslek ya da akademik tercihler doğrultusunda ders programı uygulanır. Birebir eğitim, yeni dilinizi ana dili Rusça olan öğretmenlerden eğitim boyunca bu dili konuşarak öğrenmenizi sağlar. Rusça dilinde kelime vurguları herhangi bir kurala bağlı değildir. Bu nedenle kelimeleri öğrenirken vurguyu ve telaffuzu doğru öğrenmek zorundasınız. Bu güçlüğü aşmanın en pratik yolu, ana dili Rusça olan bir eğitmenle birlikte çalışmaktır. Rusça eğitim sistemi, temel gramer eğitiminin yanı sıra konuşma pratikleriyle de dili en iyi şekilde öğrenmenizi sağlayacaktır. Bu sistemdeki bir diğer detay da Rusça dilinin konuşulduğu bölgeler arasındaki lehçe farklılıklarıdır. Lehçeler, Kuzey, Merkez ve Güney Rus lehçeleri olarak tanımlanmaktadır. Moskova bu lehçeler arasında orta bölgeyi oluşturur. Rusça dilinde lehçelerdeki telaffuz ve tonlamanın yanı sıra kelime ve gramer yapıları da ayrı ve standart dışı özelliklere sahiptir. Bu tür detaylar dili öğrenirken önem kazanmakta ve daha köklü bir eğitim almanıza gereksinim doğurmaktadır. Rusça eğitim sistemi, dile ait tüm gramer kurallarını eksiksiz öğrenmenize ve kullanmanıza olanak tanır. Sistemin en önemli katkısı ise konuşma ve dinleme pratikleridir. Mesleki ya da akademik ilgi alanlarınıza göre konuşma ve dinleme pratiklerinizi öğretmeninizle birlikte belirleyebilir ve bu tür aktiviteleri çok daha verimli hale getirebilirsiniz.

 

Rusça dili eğitiminiz boyunca, uluslararası Rusça yeterlilik sertifikası sınavı başta olmak üzere, birebir eğitim ve Rusça özel ders alabilir; bu programlar hakkında bilgi almak için eğitim danışmanlarıyla iletişime geçebilirsiniz.

 

 

Scroll to Top