HEMEN TIKLA ARA
0 212 233 09 99
ÜCRETSİZ WHATSAPP
BİLGİ HATTI

Pratik İngilizce kursu

SDM Dil Okulu Seviye Tespit Sınavları İngilizce Almanca İspanyolca Fransızca Çince İtalyanca Rusça Yunanca Portekizce Farsça Arapça Türkçe

 

İngilizce eğitiminde en önemli hususlardan biri de pratik uygulamalardır. İngilizce kursu ya da İngilizce birebir eğitimde pratik çalışmalar, bütün ders boyunca öğrendiklerinizin çok daha iyi bir şekilde hafızanıza yerleşmesini sağlar. İngilizce pratiği yapmanın birçok farklı yöntemi vardır. Bu yöntemler arasında size göre en uygununu ya da ilginizi çeken, hoşunuza gideni bulmak, verimli bir çalışma ortamı yakalamanıza yardımcı olur. Böylece pratik İngilizce kursu için ilk adımınızı da atmış olursunuz.

 

İngilizce, ilköğretim çağımızdan itibaren hayatımızın farklı noktalarında karşımıza çıkan, çoğu zaman farkında olmadan kullandığımız dünyanın en çok konuşulan dillerinden biridir. Aslında püf nokta da burada saklı! “En çok konuşulan dili” öğrenmek için o dili çok konuşmak gerekiyor! Peki, biz bunu yapabiliyor muyuz ya da neden yapamıyoruz? (Şüphesiz bu soruların ardı arkası kesilmez!) İşte pratik İngilizce kursu, bu soruların ve çok daha fazlasının cevabını veren, hızlı ve amacına uygun bir öğrenim şeklidir. Burada iki önemli hususun altını çizmekte fayda var: Birincisi, planladığınız eğitim süresi içerisinde hızlı eğitim; ikincisi ise amacına yönelik eğitim! Bu iki önemli detayı bir arada konumlandırarak pratik İngilizce kursu ile dil bilginizi geliştirebilirsiniz. Pratik İngilizce kursu size, amaç ve hedefleriniz doğrultusunda destek olacaktır.

İngilizceyi pratik yöntemlerle öğrenmek birçok farklı malzemeye odaklanmayı da beraberinde getirir. Bu da kursunuz boyunca İngilizce gramer eğitiminin yanı sıra çokça pratik yapacağınız anlamına gelmektedir. Meslek ya da kariyer alanınıza göre farklı pratik kaynaklarına yönelebilir, İngilizce öğretmeninizden bu konuda yardım isteyebilirsiniz. Böylece İngilizce seviyenize uygun ve adım adım ilerleyerek dilinizi geliştirebilirsiniz. Temel gramer eğitimi almadan ilerlemek pek de mümkün değildir, ancak gramere boğulmaya da gerek yok! Pratik İngilizce kursu, ihtiyacınız olan gramer bilgisini pratik kullanımlara uygun olarak size aktaracaktır. Böylece reading ve writing pratikleriniz çok daha verimli geçecek ve seviyeniz hızla yükselecektir.

Pratik İngilizce kursu materyalleri arasında ders videoları da oldukça önemlidir. İngilizce öğretmeniz ile  birlikte takip edeceğiniz ders videoları size dinleme ve dinlediğini anlama pratiği kazandıracaktır. İngilizce ders videoları pratiği sayesinde evinizde ya da ofisinizde birçok farklı çalışmalar yapabilir, TV dizileri, filmler ya da belgeseller izleyebilirsiniz. Böylece ilgi alanınıza yönelik her materyal İngilizcenize katkı yapacaktır. Tabii bu arada İngilizceyi kurs öğretmeninizle birebir konuşmanın yararını da asla atlamamak gerekiyor. Pratik İngilizce kursu süresince öğretmeninizle yapacağınız speaking pratikleri, meslek ya da akademik kariyerinizde yükselmenizi destekleyecektir.

Scroll to Top