HEMEN TIKLA ARA
0 212 233 09 99
ÜCRETSİZ WHATSAPP
BİLGİ HATTI

Özel İngilizce kurs

SDM Dil Okulu Seviye Tespit Sınavları İngilizce Almanca İspanyolca Fransızca Çince İtalyanca Rusça Yunanca Portekizce Farsça Arapça Türkçe

 

Yabancı dil eğitiminde başarıyı etkileyen birçok faktör vardır. Bunların başında hedef ve amaçları ilk sıraya koymak yanlış olmaz. Elbette dili öğrenirken ilk basamaklar gramere odaklı olacaktır, ancak başlangıçta belirlenen hedefler çok daha köklü bir şekilde ilerlemenizi sağlar. Temel gramer yapılarını öğrendikten hemen sonra kendi iş, meslek ya da akademik alanınıza doğru yönelebilir ve böylece profesyonel hayatınızda kariyer basamaklarını hızla tırmanabilirsiniz. Örneğin özel İngilizce kurs, gramer eğitiminin yanı sıra pratik başta olmak üzere okuma, dinleme, konuşma becerilerinizin de gelişmesine destek olacaktır.

 

 

İngilizce eğitiminde özel İngilizce kurs etkisi

İngilizce eğitiminde başarıyı etkileyen faktörlerin bir diğeri de öğrenme biçimleridir. Öğrenme biçimleri, İngilizce öğrenmeye karar verdiğiniz andan eğitimin sona ereceği zamana kadar sizin en önemli yardımcı elemanınızdır. Bununla birlikte birçok öğrenci, öğrenme biçimleri hakkında bilgiye sahip değildir. Henüz başlangıç aşamasındaki bir öğrencinin İngilizceyi nasıl öğreneceğine dair pek fazla bilgisi olmasa gerek! Elbette çağımızın Online eğitim araçları birtakım kolay ya da hızlı öğrenme biçimleri sunuyorlar, ancak bir şeyin sunulmasının yanı sıra uygulanması çok daha önemlidir. Sizi başarıya götürecek olan da budur. Fakat bundan önce öğrenme biçimleri hakkında bilgi sahibi olmalısınız. İşte burada devreye özel İngilizce kurs girmektedir ki, öğrenme biçimleri arasında ilk sırada gelen yöntemlerden biri de budur.

 

Özel İngilizce kurs, oldukça etkili bir “birebir öğrenme” biçimidir. Öğrenci-öğretmen diyalogu temeline dayanan birebir eğitim, öğrencinin İngilizce seviye bilgisi ve ihtiyaçlarına göre programlanmaktadır. Böylece ilk başta altını çizdiğimiz gibi hedef ve amaçlara yönelik, köklü ve düzenli bir eğitim yapısı oluşturulmaktadır. Ana dili İngilizce olan eğitmenler, birebir İngilizce kursu boyunca öğrencinin temel konuşma becerisine yoğun katkıda bulunmaktadır.

 

 

İngilizce eğitiminde öğretmenin etkisi

 

İngilizce eğitiminde öğrenme biçimleriyle birlikte etkili olan bir diğer faktör de öğretmendir. Özel İngilizce kurs eğitimi, öğretmen-öğrenci odaklı bir sistemdir. Birebir diyalogla ilerleyen dersler boyunca öğrenci okuma, dinleme, duyma becerilerini geliştirerek uygulama şansı yakalamaktadır. Özellikle okuma yetisi, İngilizce eğitiminin temel yardımcı elemanıdır.

 

İngilizce öyküleri dinlemek de dil becerilerimizi üst seviyeye çıkarmamızı sağlayan yöntemlerden biridir. Hikâyeler, İngilizce öğrenmenin eğlenceli ve ilginç bir yolunu açar ve neyse ki öğretmenlerimizin sunduğu kaynaklara ulaşmak oldukça kolay… Bununla birlikte İngilizce hikaye dinleme sürenizden çok daha fazla yararlanmak için kullanabileceğiniz birçok yöntem vardır. Yeni başlayanlar aynı hikâyeyi birçok kez dinleyebilir. Tekrarlama, önemli İngilizce kelime ve kavramların anlaşılmasını ve ezberlenmesini geliştirmek için harika bir yoldur. Bir şeyleri yazmayı tercih eden biriyseniz, öyküleri  dinlerken not alabilirsiniz. Bu tür aktivitelerin birçoğunu İngilizce özel kurs içerisinde de yapabilir ve okuma, dinleme ve anlama pratiğinizi çok daha iyi geliştirebilirsiniz.

 

 

 

 

Scroll to Top