Özel Arapça kursu

SDM Dil Okulu Seviye Tespit Sınavları İngilizce Almanca İspanyolca Fransızca Çince İtalyanca Rusça Yunanca Portekizce Farsça Arapça Türkçe

 

Afro-Asyatik diller ailesinin mensuplarından biri olan Arapça, Ortadoğu ve Afrika’da en çok konuşulan dildir.  Üç yüzden fazla yaşayan dili barındıran Afro-Asyatik dil ailesinde Arapça, günümüzdeki önemini sürdürmektedir. Bu da dile ayrıcalıklı bir özellik katmaktadır. Çince, İngilizce, İspanyolca ve Hintçenin ardından en çok konuşulan diller arasında ilk sıralarda yer alan Arapçayı siz de öğrenebilir, bu köklü dile ilk adımınızı Özel Arapça Kursu ile atabilirsiniz.

 

 

1500 yıllık dil

 

Dil tarihi araştırmacılarının verilerine ve bazı yazıtlardaki bilgilere göre Arapçanın kökeni birinci yüzyıla kadar uzanmaktadır. Arapça ile İbranice, kökenleri ve ortak kullanılan kelimeleri, alfabe, telaffuz ve ses düzenleriyle birbirine yakın dillerdir. Klasik Arapça, yaklaşık olarak altıncı yüzyıldan bu yana bilinmekte ve kullanılmaktadır.  Şurası unutulmamalıdır ki, yeni bir dili öğrenmenin yolu dilin kültürünü iyi bir şekilde benimsemekten geçer. Özel Arapça kursu, ana dili Arapça olan öğretmenleriyle sadece gramer bilginizin değil, dile dair kültürel birikiminizin gelişmesine de katkı sağlar. Türkçenin yanı sıra tarih boyunca birçok dili etkileyen Arapça, Aramice, İbranice, Eski Yunanca gibi dillerden ödünç kelimeler almıştır. Her ne kadar karmaşık gibi görünse de diller arasındaki etkileşim, öğrenilmelerini daha da kolaylaştırmaktadır. Özel Arapça kursu eğitmenleri, Arapçanın yanı sıra etkileşim içerisinde olduğu dillere dair bilgilerini dil pratiği içerisinde aktarmakta, böylece dilin kökenine dair daha donanımlı olmanızı sağlamaktadırlar.

 

Bilinenin aksine Arapça, öğrenilmesi çok zor bir dil değildir. Tıpkı diğer diller gibi, Arapçada da öğrenim biçimi çok önemlidir. Arapça özel kursu, modern donanımlı sınıfları ve On-line materyalleri ile dili çok daha hızlı bir şekilde kavramanıza destek olur. Klasik öğretim biçimin yanı sıra birebir yönteminin öne çıktığı özel Arapça kursu, konuşma ve anlama becerilerinin gelişmesi için hazırlanmış özel bir programdır.

 

Arapçayı birebir konuşarak öğrenin

Yeni bir dil eğitimde özel kurs oldukça önemli bir yere sahiptir.  Günümüzde iş ve okul yoğunluğu yeni bir dili öğrenmemizi zorlaştırmakta, eğitim için gerekli zamanı ayırmamıza engel olmaktadır. Bununla birlikte, Arapça ya da diğer yabancı diller meslek ve akademik kariyerimiz açısından çok önemlidir. Olmazsa olmaz İngilizcenin yanı sıra ikinci bir dil artık iş görüşmelerinin ilk tercihleri arasında yerini almıştır. Günümüzde Arapçanın önemi de yadsınamaz. Bu durumda yabacı dil listesine Arapça da eklenmekte ve iyi bir şekilde bu dili konuşmanız beklenmektedir. Özel Arapça kursu, öğrenci-öğretmen diyalogunu ön plana çıkararak, birebir öğrenme biçimini kullanmaktadır. Böylece öğrenciler kursun ilk dersinden itibaren Arapçaya maruz kalmakta, bu dili konuşma zorunluluğu öğrenmeyi kolaylaştırmaktadır. Okuma, dinleme, izleme ve konuşma materyalleri ise eğitim süresince pratiğinizin artmasını sağlamaktadır.

 

Siz de en kısa süre eğitim danışmanlarımız ile görüşebilir ve size özel Arapça kursu programınıza başlayabilirsiniz.

 

 

Scroll to Top
Scroll to Top