HEMEN TIKLA ARA
0 212 233 09 99
ÜCRETSİZ WHATSAPP
BİLGİ HATTI

Konuşarak İngilizce öğrenme metotları

SDM Dil Okulu Seviye Tespit Sınavları İngilizce Almanca İspanyolca Fransızca Çince İtalyanca Rusça Yunanca Portekizce Farsça Arapça Türkçe

İngilizce öğrenmek hemen herkesin hayatında öneme sahip olmakla birlikte bazen yarım kalan bir eğitimdir. Konuşarak İngilizce öğrenmek aslında hem gramer hem pratik bilgilerinizi geliştirebileceğiniz yegane kaynaktır. Konuşarak İngilizce öğrenme çalışmalarına gelin hep birlikte göz atalım…

Ülkemizde birçok insan İngilizce bildiğini belirtmekle birlikte genellikle seviye olarak orta derece şeklinde ifade ederler. Ancak uzmanlar İngilizce bilmenin yalnızca anlamak , okumak ve yazmak olmadığını İngilizce konuşmanın öğrenmenin temelini oluşturduğunu söylerler.

Konuşarak İngilizce öğrenmenin ilk kuralı, eğtimciyle baş başa kalarak ders görmektir. Öğretmeninizle o dilin mantığını kavrayarak sürekli konuşma yapmanız İngilizce konuşmanın ilk adımlarını daha güçlü atmanızı sağlar. İngilizce deyimler ve sık kullanılan cümle kalıplarını da öğrenmeniz işinize yarayacaktır. Çünkü bazı cümleler günlük yaşamda çok sık kullanılmakta ve duyduğunuzda aşina olmanız gerekmektedir.

Bazı cümlelerse durumlara göre kullanım açısından farklılık gösterdiği için alanında uzman isimlerin çalıştığı bir ingilizce kursuna gitmeniz yararlı olur. Kursa başladığınızda sizin öğrenme şeklinize göre eğitim almayı talep etmelisiniz. Her insanın öğrenim şekli farklıdır. Bazıları görerek, bazıları dinleyerek ya da yazarak daha kolay öğrenir.

Özellikle size verilecek ödevlerin öğrenim şeklinize paralel olması esas alınmalıdır. İngilizce konuşmayı geliştirmek için günlük yaşamınızda yaptığınız konuşmaları İngilizce dilinde düşünün. Yabancılarla konuşma fırsatlarını kaçırmayın. Özellikle turistik mekanlarda ya da sosyal medyada yabancılarla arkadaş olun. Bu aşamada hata yapmaktan çekinmeyin. Belki ilk başta cümleleriniz çok doğru olamayacak ama konuştukça kendinizi ilerlettiğinizi göreceksiniz.

En önemli ve pratik çalışmalardan biri de İngilizce yayın yapan televizyon ve radyoları takip etmektir. Kulak aşinalığı kazanmanız kadar telaffuz açısından da yararlı olacaktır. Kısacası İngilizce konuşmak için çok yönlü çalışmalar yapmanız sizin daha kısa sürede kendinizi geliştirmenizi sağlar.

Scroll to Top