HEMEN TIKLA ARA
0 212 233 09 99
ÜCRETSİZ WHATSAPP
BİLGİ HATTI

Kolay İngilizce

SDM Dil Okulu Seviye Tespit Sınavları İngilizce Almanca İspanyolca Fransızca Çince İtalyanca Rusça Yunanca Portekizce Farsça Arapça Türkçe

 

 

İngilizce eğitiminde en temel nokta eğitimin sürdürülebilir olmasıdır. Bu önemli detay, sadece iyi bir eğitim kurumunda aldığınız kaliteli eğitim anlamına gelmez. Sizin de bu konuda çaba göstermeniz ve eğitiminizi ara vermeden kesintisiz bir şekilde sürdürmeniz gerekir. Böylece İngilizce eğitimi aldığınız kurum ve tabii hedef diliniz amacına ulaşır. Bununla birlikte İngilizce eğitiminizi biraz daha hızlandırmak ve bunu yaparken de hem eğlenmek hem de akıcılık kazanmak için deneyebileceğiniz birçok yöntem var. Bunlardan biri de sesli çocuk masalları dinlemektir. İngilizce kursu ya da İngilizce özel ders öğretmeniniz eşliğinde öyküler bulabilir ve kolay İngilizce için pratiklere başlayabilirsiniz.

 

“Once upon a time”

Sizin de bildiğiniz gibi İngilizce çocuk masallarının birçoğu bu cümle ile başlar… “Bir zamanlar, dil becerilerini geliştirmek için eğlenceli bir yol arayan bir İngilizce öğrencisi vardı. Fakat bu öğrenci İngilizcesini nasıl geliştireceğini bilmiyor ve aklındaki “But how will I improve my English?” Oysa bu sorunun cevabı oldukça basitti: English fairy tales!

 

Şüphesiz bu şekilde başlayan bir öykü henüz yazılmadı ama bu öyküde anlatılan kişi, pek de uzak olduğumuz birisi değil! Bu durumda kolay İngilizce için İngilizce masalları denemek ve bu öneriyi es geçmemek kulağa oldukça hoş geliyor. Belki İngilizce öğreniminin büyüsünü, romantizmini ve heyecanını kaçırmış olabilirsiniz ki, aslında diliniz geliştikçe bu heyecan geri gelecektir, dil pratiğine peri masallarından birkaç tılsım ekleyerek bazı şeyleri değiştirmek için çok da geç kalmış sayılmazsınız. İngilizce masallar, çocuklarınıza anlatacağınız pek çok macerayla dolu… Ayrıca konuşma becerilerinizi geliştirmek için harika bir yol olabilir. Öyleyse İngilizce kursu öğretmeninize danışarak ilk masalınızı belirleyin ve İngilizce öğrenme hayallerinizi ne kadar kısa zamanda gerçekleşebileceğinizi görün!

 

İngilizcenizi okuyarak geliştirin

İngilizce masal okumak sadece eğlenceli değil, aynı zamanda İngilizce öğrenenler için harika birçok faktöre sahiptir. Masalların en güzel tarafı, İngilizce öğrenmeye başlayanlar için kısa metinler olmalarıdır. Böylece İngilizce masalı kısa sürede sıkılmadan okuyabilirsiniz ki bu da kolay İngilizce için ilk adımdır.  İngilizce kursu ile aldığınız eğitimi bu şekilde desteklemek size epey katkı sağlayacaktır. Bu tür masallar birçok dile çevrildiği ve muhtemelen çocukluğunuzda sizin de defalarca okuduğunuz metinler oldukları için, konunun ne hakkında olduğunu bilmek İngilizceyi takip etmenize yardımcı olacaktır. Masallar genellikle çocuklar için tasarlandığından, daha düşük seviyeli İngilizce kelime ve cümle yapılarını kullanmaya meyillidir, yani yeni başlayanlar için en uygun seviyedir. Masallar ayrıca kolay diyalog veya tekrarlamalar içerir. Bu da İngilizceyi bu masallarla kolayca öğrenebileceğiniz anlamına gelir.

 

Kolay İngilizce, düzenli bir eğitim aldığınızda size büyük yarar sağlayacak bir pratik alanıdır. Basit gramer kuralları, bildiğiniz kelimelerin tekrarı, soru ya da kısa cevap cümleleri, karmaşık yapılara hazırlık ve sesli okumalarda telaffuzunu geliştirme, İngilizce kursu ile desteklendiğinde eğitim sürecinizi daha verimli geçirmenize yardımcı olacaktır.

 

 

Scroll to Top