HEMEN TIKLA ARA
0 212 233 09 99
ÜCRETSİZ WHATSAPP
BİLGİ HATTI

Kolay İngilizce öğrenme teknikleri

SDM Dil Okulu Seviye Tespit Sınavları İngilizce Almanca İspanyolca Fransızca Çince İtalyanca Rusça Yunanca Portekizce Farsça Arapça Türkçe

 

Kolay İngilizce öğrenme teknikleri iki temel unsur üzerine inşa edilebilir: Birincisi tekrar etmek; ikincisi ise dikkatli ve programlı bir eğitim süreci geçirmektir. Bu iki prensip, kolay İngilizce öğrenme teknikleri için size kılavuz olacaktır. Öğrendiklerinizi hatırlayarak ya da hatırlama etkinliklerini farklılaştırarak kendi öğrenme biçimlerinize uygun çeşitli teknikler geliştirebilirsiniz. Kolay ya da zor, hangi teknikleri denerseniz deneyin, bir dili öğrenmek çokça çaba gerektirir. Bu nedenle kolay İngilizce öğrenme teknikleri listesinin en başına çalışma programınızı eklemeyi unutmamalısınız.

 

İngilizceyi kolay bir şekilde öğrenin

Eğer İngilizceyi kolay bir şekilde öğrenmek istiyorsanız bazı teknikleri takip etmeniz gerekir. Ancak buradaki püf nokta bu tekniklerin sizin çalışma ve öğrenme biçiminize olan uyumluluğudur. Kolay İngilizce öğrenme teknikleri yeni bir dilin kelimeleri ile başlar. Öğrenilecek kelimeler, okunacak kitaplar ve dinlenecek-izlenecek çeşitli materyaller için haftalık düzenli hedefler belirleyerek ilk adımlarınızı atabilirsiniz. Bu aşamada yaptıklarınızın kaydını tutmak, İngilizce öğrenme hızınızı artıracaktır. Bir diğer husus da bu dili neden öğrendiğiniz konusunda net bir fikrinizin olmasıdır. Böylece kolay öğrenme tekniklerinin başında yer alan listening ya da watching gibi eylemleri çok daha planlı bir şekilde uygulayabilirsiniz.

 

Şüphesiz yeni bir dili öğrenirken en kolay yöntemler arasında kelime ve gramer yapılarına yoğunlaşmak, en ideal çalışmalar olacaktır. Ana dili İngilizce olan bir arkadaşınızla sohbet etmek için en az 6.000 kelime, eğer bir roman ya da gazete okumak istiyorsanız en az 8.000 ya da 9.000 kelime bilgisine sahip olmanız gerekir. Bu da çok sayıda kelime demektir ki kolay İngilizce öğrenme teknikleri arasında flaş kartları kullanarak ilerleyebilirsiniz. Bununla birlikte en gerekli kelimelerden oluşan 1.000 ile 2.000 arasındaki kelime dağarcığıyla da karşınızdakilerle diyalog kurabilirsiniz.

 

Dengeli bir öğrenme sistemi uygulayın

Kolay İngilizce öğrenme teknikleri arasında dilin ses sistemini planlı olarak öğrenmek önemli detaylardan biridir ki bu da telaffuz anlamına gelmektedir. İngilizce konuşurken çıkarmanız gereken seslerin nasıl telaffuz edildiğini öğrenmek için iyi bir eğitmene ihtiyacınızı olduğu açıktır. Bunun yanı sıra İngilizce telaffuzu ve sesleri anlatan bazı ders videoları da daha kolay öğrenmenize yardımcı olacaktır.

 

Yeni bir dili öğrenmek için en iyi yöntemi bulmak ne yazık ki düşündüğümüz kadar kolay değil!  Dil öğrenimi farklı yöntemlerle gerçekleşebilir, fakat en önemlisi öğrenme ilkelerini uygulamanızdır.

 

 

Scroll to Top