HEMEN TIKLA ARA
0 212 233 09 99
ÜCRETSİZ WHATSAPP
BİLGİ HATTI

Kolay İngilizce kelimeler

SDM Dil Okulu Seviye Tespit Sınavları İngilizce Almanca İspanyolca Fransızca Çince İtalyanca Rusça Yunanca Portekizce Farsça Arapça Türkçe

 

“İngilizce öğrenmeye mi karar verdiniz?” Ya da şöyle soralım: “İngilizce bilginizi ilerletmeye ve çok daha iyi bir şekilde kullanmaya mı karar verdiniz?” Her iki soru birinden farklı değil gibi görünse de aslında farklıdır. Birincisinde, her ne kadar verilmiş bir karar varsa da, bu henüz tam olarak hedefini bulmuş değildir. İkinci soruda ise, İngilizce bilginizden bir şekilde yararlandığınız ve bu birikiminizi birkaç adım daha ileri götürmeye kararlı olduğunuz bellidir. Yine de, bir şeye karar vermek, özellikle de İngilizce öğrenmeye, meslek ve eğitim kariyeriniz açısından çok önemlidir. Bu noktada iyi bir dil kursu ve eğitimcilere ihtiyacınız var demektir. Tabii bir de öğrenme yöntemlerine… Örneğin kolay İngilizce kelimeler ile öğrenmek ya da öğrenmeye başlamak yükünüzü bir parça hafifletebilir.

 

 

Kolay İngilizce kelimeleri kullanın

 

Size küçük bir sır verelim mi? Elbette İngilizceyle ilgili… İngilizceyi daha hızlı öğrenmenize yardımcı olacak güzel bir ipucu var! İngilizce eğitiminde gramer dilin temelidir. Bu durumda dil eğitimi her zaman bu temelden başlar ve her kur bu temelin üzerine çıkılan bir katı oluşturur. Doğal olarak temel ne kadar sağlam olursa, üzerine çıkılan katlar da o kadar sağlam olacaktır. Diğer bir değişle, İngilizceyi iyi bir şekilde öğrenmek istiyorsanız eğer, gramer kuralları için biraz zaman harcamanız gerekmektedir. Bununla birlikte gramer konusu içerisinde yer alan kolay İngilizce kelimeler, öğrenmenizi hızlandırabilir. İşte ipucu da budur! Nasıl mı?

 

İngilizcede ve tabii diğer dillerde, sıklıkla kullandığımız bazı kelimeler ve ifadeler vardır. Bu kelime ve ifade gruplarını bilmek birçok durumda kendinizi kolay bir şekilde ifade etmenize yardımcı olabilir. En iyi tarafı ise, birçoğu gerçekten basit ve pratik yaparak kolayca hakim olabileceğiniz İngilizce kelimelerdir.

 

Bununla birlikte kolay İngilizce kelimeler için hatırlamanız gereken birkaç temel dil bilgisi kuralı var. Şimdi bunlara birlikte göz atalım:

 

 

İngilizce bir cümle oluşturmak için bir isim (noun) ve bir fiile (verb) ihtiyacınız olduğunu unutmayın. Tipik bir İngilizce cümlede genellikle isim, fiil, sıfatlar, zarflar, edatlar bulunur.  Bununla birlikte cümledeki en önemli bölüm isim ve fiildir.

 

İngilizce bir cümlenin özne ve bir yüklem gerektirdiğini unutmayın. Kendinizi ifade etmeye çalıştığınızda, her cümlenin bir konu (ya da eylemi yapan biri), nesne ve tabii yüklemi olmalıdır.

 

Basit bağlantıları kullanmayı deneyin… Uzun cümleler kurmaya çalışırken ise “like”, “but” ve “or” gibi kelimelerinden yararlanın. Fakat kelimeleri doğru birleştirdiğinizden emin olun.

 

İngilizcede bir şey sorduğumuzda, ne tür bir soru olduğunu belirtmek (göstermek) için kullandığımız bazı soru kelimeleri vardır: What, who, how, when, where ve why. Her zaman altı ana soru kelimesinden biriyle soruya başlayın.

 

Sıfatlar, isimleri tanımlamak için kullandığımız kelimelerdir; zarflar ise fiiller ve sıfatları tanımlamak için kullanılır. Birçok sıfat kolayca, sonuna bir ekleme yapılarak zarf haline getirilebilir.

İsimler ise (nouns), insanları, şeyleri, yerleri ve birtakım görüş ve fikirleri  tanımlar.

 

İşte bilmeniz gereken kolay İngilizce kelimeler için birkaç örnek:

 

House

Job

Business

Food

Restaurant

Telephone

Address

Money

Friend

Love

Talk

Do

Go

Make

Walk

Eat

Drink

Work

Sleep

Feel

Happy

Sad

Angry

Busy

Bored

Annoyed

Pleased

Excited

Lonely

Tired

Always

Carefully

Clearly

Often

 

Scroll to Top