HEMEN TIKLA ARA
0 212 233 09 99
ÜCRETSİZ WHATSAPP
BİLGİ HATTI

İtalyanca eğitim sistemi

SDM Dil Okulu Seviye Tespit Sınavları İngilizce Almanca İspanyolca Fransızca Çince İtalyanca Rusça Yunanca Portekizce Farsça Arapça Türkçe

 

 

Yabancı dillerin tümünde olduğu gibi İtalyancada da amaç ve hedefleriniz eğitim biçiminizi belirlemek açısından önemlidir. Bununla birlikte iyi bir eğitim almanın bir diğer formülü de motivasyonunuzu korumak ve sürekli canlı tutmaktır. İtalyanca eğitim sistemi ile bir yandan amaç ve hedeflerinize yönelik eğitim alırken diğer yandan çeşitli materyallerle motivasyonunuzun artırılması sağlanır. Aynı zamanda eğitim biçiminizi meslek ya da akademik ihtiyaçlarınıza göre belirleyebilirsiniz. İtalyanca eğitim sistemi sizi kariyerinizde başarılı olacağınız alana doğru yönlendirecektir.

 

İtalyanca öğrenmek

Yabancı dil öğrenmek, amaç ve hedeflerinize ulaşmak için en kestirme yollardan biridir. Ancak bu kestirme yol da kendi içinde birçok zorluğa sahiptir. Yine de asla umutsuzluğa kapılmayın… İtalyanca ya da başka bir dili sistemli ve programlı bir çalışma ile kısa zamanda öğrenebilir ve çeşitli pratikler yaparak kendinizi geliştirebilirsiniz. Dil eğitiminin yaşı ve sınırı yoktur, hatta ömür boyu öğrenmeye devam edebilirsiniz… Bununla birlikte İtalyanca eğitim sistemi size, bu dili öğrenmenin en kolay yöntemlerini sunarak zaman kazanmanızı sağlayacaktır. Eğer kendinizi henüz hazır hissetmiyorsanız ya da motivasyonunuzu kaybettiyseniz üzülmeyin! Dante’yi orijinal dilinde okuyamasanız da, İtalyanca konuşanlarla pratik yapabilir ya da İnternet’teki sonsuz kaynakları kullanarak listening becerilerinizi geliştirebilirsiniz. İtalyanca eğitim sistemi ile alacağınız temel eğitim, tüm bu materyalleri kolayca kullanmanıza yardımcı olacaktır.

İtalyanca ders videoları izleyin!

İtalyanca pratikleri için ne temel araçlardan biri de video dersleridir. İtalyanca eğitim sistemi içerisinde öğretmeninizle birlikte birçok İtalyanca ders videosu izleyebilir ve ana dili İtalyanca olanların telaffuzlarını çok daha iyi bir şekilde öğrenebilirsiniz. İtalyanca eğitim sistemi, İtalyanca seviyeniz ve ilgi alanlarınıza göre özel olarak hazırlanan ders programlarına sahiptir. Bu programlar öncelikle speaking ve listening becerilerinizi büyük oranda geliştirmenizi sağlayacaktır. Böylece bir yandan temel gramer eğitimini sürdürürken diğer yandan bolca pratik yapabileceksiniz.

 

İtalyanca okuyun, İtalyanca yazın

“Neden İtalyanca öğrenmek istiyorsunuz?” sorusu, iyi bir eğitim almak için temel kıstaslardan biridir. Hatta bu soru ders kitaplarınızın yanı sıra bütün okuma materyallerinizi etkileyecek kadar önemlidir. Eğer akademik ve ticari ortamlar için resmi İtalyancaya ihtiyacınız varsa, sizin de bildiğiniz gibi, dil bilgisini mükemmel bir şekilde kullanmak zorundasınız. İtalyanca eğitim sistemi, reading pratikleri ile sizi bu konuda destekleyecektir. Bununla birlikte İtalyanca writing pratikleri için kendinizi ders kitapları ile sınırlamanıza gerek yok… İtalyanca seviyenize uygun pek çok kitap bulabilir ya da öğretmeninizden bu konuda yardım isteyebilirsiniz. İtalyanca eğitim sistemi içerisinde büyük önem taşıyan reading ve writing pratiklerini İtalyanca öğretmeninizle birlikte yapabilirsiniz.

 

 

 

Scroll to Top