HEMEN TIKLA ARA
0 212 233 09 99
ÜCRETSİZ WHATSAPP
BİLGİ HATTI

İstanbul İngilizce Özel ders

SDM Dil Okulu Seviye Tespit Sınavları İngilizce Almanca İspanyolca Fransızca Çince İtalyanca Rusça Yunanca Portekizce Farsça Arapça Türkçe

 

İngilizce öğrenmek için birçok farklı yöntem deneyebilir, kurs ve çeşitli kitaplar ve diyaloglarla dilinizi geliştirmek için çalışmalar yapabilirsiniz. İngilizce ve diğer yabancı diller, düzeni bir çalışma programı gerektirir. Bununla birlikte, yeni bir dili öğrenmek için amaçlarınızı iyi belirlemeli ve İngilizce ders programınızı bu hedefler üzerine inşa etmelisiniz. Her dil de olduğu gibi İngilizcede de pratik çok ama çok önemlidir. Eğitiminiz boyunca sadece gramer bilgisine yoğunlaşmak birçok gerekli bilgiyi edinmenizi sağlayabilir ancak pratik olmadan ya da pratiğe dayalı dersler üzerinde durmadan ilerlemeniz pek de mümkün değildir. İstanbul İngilizce özel ders, gramer programının yanı sıra öğretmeninizle kuracağınız direkt iletişim ile konuşma pratiğinin düzenli bir şekilde gelişmesine yardımcı olacaktır.

 

 

İngilizce egzersiz ve pratikler

 

Yeni bir dili öğrenmek için okuma, dinleme, konuşma ve konuşulanları anlama becerilerinizin gelişmesi gerekir. Aslında eğitime başladığınız andan itibaren, bu yeteneklerinizi de kullanmaya başlarsınız. Bununla birlikte ders programınızın İngilizce egzersiz ve pratiklere yoğunlaşması bir sürece bağlıdır. Öncelikle başlangıç seviyesini tamamlamalısınız. Bu aşamada İstanbul İngilizce özel ders, öğretmeninizle kuracağınız direkt diyaloglarla köklü bir eğitim almanıza olanak tanıyacaktır. İlk gramer kurallarını ve yeni kelimeleri öğrenirken, soru cevap egzersizleri ve konuşma pratikleri, özel dersin en önemli işlevlerinden biridir. Temel İngilizce kuralları, alıştırma egzersizlerinin yanı sıra konuşma pratiğiyle de geliştirilmelidir. İstanbul İngilizce özel ders programınızda öğretmeninizle bolca konuşma pratiği yapabilir ve orta seviyeye doğru hızla ilerleyebilirsiniz.

 

 

İlgi alanlarınıza göre eğitim

İngilizce eğitiminde başarılı olmak, meslek ve akademik kariyerinizde istediğiniz hedeflere ulaşmak için şüphesiz çok çalışmalısınız. İngilizce, tıpkı Türkçe ve diğer diller gibi okuyarak, dinleyerek, yazarak ve konuşarak gelişen bir dildir. Başlangıç seviyesinde konuşma pratiğiniz kısıtlı olsa da dersleriniz ilerledikçe kelime dağarcığınız artacak ve daha fazla cümle yapılarını kullanarak, uzun diyaloglar kurabileceksiniz. Bu noktada İstanbul İngilizce özel ders programınızda ilgi alanlarınıza eğilebilir, mesleki ya da özel becerilerinize göre pratiklerinizi yoğunlaştırabilirsiniz. Örneğin en popüler Broadway müzikalleri, bir yandan harika bir gösteriyi izlerken diğer yandan İngilizce eğitiminize büyük bir destek sağlayabilir. Aynı durum İngilizce yemek programları, hatta spor haberleri için dahi geçerlidir. Kısacası İngilizce derslerinizi rutin bir akıştan kurtarmak yine sizin elinizde! Üstelik İstanbul İngilizce özel ders ile eğitiminiz boyunca öğretmeninizle birlikte birçok video dersi izleyebilir ve konular hakkında karşılıklı konuşabilirsiniz.

 

Eğlenceli pratikler

Müzikaller İngilizce öğrenmek için ilk tercihiniz olmayabilir ancak Broadway melodileri, İngilizce kelime hazinenizi genişletmek ve genel gramer yapılarını öğrenmek için inanılmaz bir araçtır. İngilizce müzik dinleyerek öğrenmeye hazır olduğunuzda en hassas nokta, aktif bir dinleyici olmanızdır. Bununla birlikte herhangi bir iş yaparken, ofisteyken ya da uyurken Broadway müzikallerini dinlemek İngilizce öğrenmenize yardımcı olmaz. Bu müzikalleri dikkatli bir şekilde dinlemek için zaman ayırmalı ve öğrendiğiniz yeni kelime ya da ifadelerle pratikler yapmalısınız. Müzikalleri İngilizce öğretmeniniz ile birlikte izleyebilir ve bilmediğiniz ya da anlamadığınız cümle yapıları üzerinde durabilirsiniz.

 

 

 

Scroll to Top