HEMEN TIKLA ARA
0 212 233 09 99
ÜCRETSİZ WHATSAPP
BİLGİ HATTI

İspanyolca ders

SDM Dil Okulu Seviye Tespit Sınavları İngilizce Almanca İspanyolca Fransızca Çince İtalyanca Rusça Yunanca Portekizce Farsça Arapça Türkçe

İspanyolcanızı nasıl geliştireceğinizi merak ediyorsanız eğer, kesinlikle yalnız değilsiniz. Dünyanın en keyifli dillerinden biri olan İspanyolcayı öğrenmek isteyen onlarca kişi var. Aslında yeni bir dili ya da İspanyolcayı öğrenmeye karar verdiyseniz eğer, bunun en pratik yolunun İspanyolca ders olduğunu da biliyor olmalısınız. Yabancı dil eğitimlerinin püf noktası, size uygun ders metotlarının en iyi şekilde uygulanmasıdır. İspanyolca öğrenmeye karar vermek çok doğru bir karardır. Bununla birlikte İspanyolca ders için de aynı doğru kararı vermeniz gerekir. Bu konuda birkaç ipucuna birlikte okuyalım.

İş ve eğitimi programınıza uygun bir kurs seçin

İlk veya ikinci dil olarak öğrenmeye karar verdiğimiz İspanyolcamızın istediğimiz şekilde ilerlemesi ve verimli bir eğitim süreci geçirmek için yapmamız gereken, iş ya da eğitim programımızın yoğunluğuna uygun bir kurs bulmaktır. Bu şu anlama gelmektedir; yoğun bir tempoda çalışan birisinin İspanyolca ders programına uyması oldukça zor olacaktır. Bir ya da iki kez derse girmemek demek, programınızda epeyce bir bilgi eksikliği yaratacaktır. Çok istemenize ve büyük bir hevesle İspanyolca derslerinize başlamanıza karşın işlerinizin yoğunluğu dil bilginizin ilerlemesine engel olacaktır. Bu durumda yapmanız gereken şey, ders saatlerini sizin belirleyeceğiniz bir kurs sistemine katılmaktır. İspanyolca ders ile bunu rahatça yapabilir ve eğitiminizi daha verimli hale getirebilirsiniz. Böylece haftada bir, iki ya da daha fazla aldığınız İspanyolca ders eğitiminizde ödevlerinizi de düzenli yapabilirsiniz. Eğer yeni bir dil ya da İspanyolca öğrenmeye karar verdiyseniz, derse katılım ve ödev yapmak çok ama çok önemli olacaktır.

Günlük yaşamda İspanyolca pratik yapın

 

İspanyolca dilini en iyi şekilde öğrenmenin yollarından biri de ana dili İspanyolca olan öğretmenlerle ilerlemektir. İspanyolca ders, size uygun zamanlama avantajının yanı sıra ana dili İspanyolca olan öğretmenlerle de dili çok daha kısa süre kavramanızı sağlayacaktır. Böylece ana dile maruz kalarak bir yandan pratiğinizi artıracak diğer yandan günlük yaşamda kullanabileceğiniz birçok yeni kelime ve kalıp öğrenebileceksiniz. Gerçek şu ki, eğer gerçekten önemli ölçüde ilerlemek istiyorsak, İspanyolcayı günlük hayatımıza dâhil etmeliyiz. Bu çok da zor değil! İspanyolca ders ile okuma, yazma veya fa film izleme gibi aktivitelerinizi hedef dilinizde yapmak, büyük oranda ilerlemenizi sağlayacaktır.

Şunu düşünün: Neden İspanyolca öğrenmek istiyorsunuz? Sizi motive eden ve ilham veren şeyler nelerdir? Hobileriniz ve ilgi alanlarınız nelerdir? Bu soruların cevapları, İspanyolca dilini çok daha köklü bir şekilde öğrenmenizi sağlayacak ipuçlarını verecektir.  Ünlü yazar Mark Twain’in dediği gibi: “The secret of getting ahead is getting started. – İlerlemenin sırrı başlamaktır.”

İspanyolca ders için dilediğiniz zaman eğitim danışmanlarımızı arayabilir ve en kısa sürede derslerinize başlayabilirsiniz.

 

 

Scroll to Top