HEMEN TIKLA ARA
0 212 233 09 99
ÜCRETSİZ WHATSAPP
BİLGİ HATTI

İngilizce yazmanın faydaları

SDM Dil Okulu Seviye Tespit Sınavları İngilizce Almanca İspanyolca Fransızca Çince İtalyanca Rusça Yunanca Portekizce Farsça Arapça Türkçe

Yazmak ve okumak hayatımızın en önemli parçalarıdır.  Peki, bugün herhangi bir şey yazdınız mı? Mesela bir mesaj! Ya da bir e-posta? Belki de arkadaşınızın Facebook duvarına bir mesaj bıraktınız veya annenize onu ne kadar çok sevdiğinize dair bir not yazıp, buzdolabının üzerine yapıştırdınız. Bununla birlikte hangi mesleği yaparsak yapalım mutlaka notlar alır ya da çeşitli raporlar yazarız. Kısacası özel ya da iş hayatımızda yazmaktan kaçış yok! İşte bu nedenle İngilizce writing, İngilizce konuşmak kadar önemlidir.

Aslında İngilizce konuşmak basittir; bunun için birisini bulur ve sohbet etmeye başlarsınız. Oysa yazma pratiği kazanmak için biraz uğraşmanız gerekir. İngilizce writing’i geliştirmek, sinir bozucu veya sıkıcı olmak zorunda değildir. Eğlenceli de olabilir!

Sadece nereden başlayacağınızı bilmeye ihtiyacınız var.

 

Writing in the age of the internet

Herkesin Online olarak istediğini yazabildiği bir çağda İngilizce yazmaya odaklanmak garip gelebilir. İnternet, İngilizce iletişim biçimimizi değiştiriyor olabilir, ancak bu doğru şekilde yazmayı öğrenmeyi daha da önemli kılmaktadır. Kuralları çiğnemek için önce onları öğrenmelisiniz!

Daha da önemlisi, İngilizce yazmayı sadece sosyal medya ya da basit birkaç not için öğrenmiyorsunuz. Yazı bilginizi birçok farklı şekilde değerlendirebilirsiniz. İşiniz hakkında bir rapor, okul ödevi için bir makale ya da ofis arkadaşınıza e-posta yazabilirsiniz. Tüm bu durumlarda İngilizceyi nasıl kullanacağınızı bilmek size yardımcı olacaktır.

İngilizce yazmanın göz önünde bulundurulması gereken başka bir faydası daha var: Diğer birçok İngilizce becerisini geliştirmenize yardımcı olması…

How writing improves your English skills

Doğrudan söyleyelim: Yazmak İngilizce öğrenmenize yardım eder. Bu durum araştırmalarla da kanıtlanmıştır. En kısa yazma alıştırmalarının bile öğrenmeyi geliştirebileceğini bilinmektedir.

Peki, İngilizce yazmak size nasıl yardımcı olabilir?

 

İngilizce yazmak, olayları daha iyi hatırlamanıza yardımcı olur. Derslerinizi okur, dinler, konuşur ve yazarsanız her şeyi daha iyi hatırlarsınız. Bu yüzden İngilizce kursu bütün bu becerileri birlikte kullanır!

 

İngilizce yazmak yeni beceriler kazanmanıza yardımcı olur. İngilizcede yeni bir şeyler öğrendiğinizde bu bilgiyi konuşarak ve yazarak pekiştirebilirsiniz.

 

İngilizce yazmak, kendinizi ifade etmek için zaman ayırmanıza izin verir. Konuşurken kullanmak için doğru kelimeleri bulmakta hiç zorlandınız mı? Yazmak size, mükemmel kelimeleri seçme şansı verir.

 

İngilizce yazmak, yeni şeyler denemenizi sağlar. Eğer istemiyorsanız, ne yazdığınızı kimse göremez. Bu size yeni şeyler denemek, yeni kelimeleri ve cümle yapılarını denemek için özgürlük verir.

 

Ama nereden ve nasıl başlamalısınız?

İngilizce yazma becerilerinizi geliştirmenin en harika yolu eğlenceli egzersizler yapmaktır. Bu alıştırmalar, yazma becerilerinizi öğrenirken ve geliştirirken yeni şeyler denemek ve yaratıcı düşünmek için sizi zorlar. Ve yazmanın en iyi yanı, yazma becerilerinizi geliştirerek, aslında birçok farklı İngilizce becerisini de geliştiriyor olmanızdır.

Scroll to Top